Biuro podróży
Google+
606 366 806
5-dniowa wycieczka Belgia i Holandia: Bruksela – Gandawa-Brugia-Antwerpia-Breda-Kinderdijk-Amsterdam

Bruksela – Gandawa-Brugia-Antwerpia-Breda-Kinderdijk-Amsterdam

 

DZIEŃ 1:

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez Polskę, Niemcy, Belgię.

 

DZIEŃ 2:

Przyjazd do Brukseli w godzinach porannych ( ok. godz. 9.00 ).

Zwiedzanie stolicy Belgii, miasta piwa i czekolady oraz politycznej stolicy Europy zaczniemy od jednego z symboli miasta, odwiedzimy Atomium – 102-metrowy model kryształu żelaza, a następnie przejedziemy do dzielnicy europejskiej pod Parlament Europejski i odwiedzimy Parlamentarium, gdzie interaktywne ekrany multimedialne zabiorą Państwa w podróż przez historię integracji europejskiej. Następnie pospacerujemy po zabytkowym centrum Brukseli aby podziwiać m.in. Pałac Królewski, Katedrę Św. Michała i Guduli, wpisany na listę Unesco najpiękniejszy rynek Europy - Grand Place wraz z Ratuszem z XV w, domami cechowymi oraz domem króla, odwiedzimy Manneken Pis - siusiającego chłopczyka, symbol beztroskiego ducha Brukseli, a w wolnym czasie skosztować będzie można belgijskich czekoladek.

Obiadokolacja. Przejazd na nocleg w okolicach Brukseli.

 

DZIEŃ 3:

Śniadanie i przejazd do średniowiecznej Gandawy zwanej często Florencją Północy. W programie spacer po zabytkowym centrum słynącym z unikatowego zespołu architektonicznego i licznych kanałów. W czasie zwiedzania zobaczymy m.in. majestatyczny Het Gravensteen ( Zamek Hrabiów ) z 1180 roku.

W tym ponurym zamczysku mieści się muzeum pokazujące jak działał średniowieczny system sprawiedliwości, dalej przejdziemy na most świętego Michała, aby podziwiać chluby gandawskiej architektury : katedrę, dzwonnicę i kościół św. Mikołaja, a następnie przejdziemy do gotyckiej katedry św. Bawona ze wspaniałym ołtarzem gandawskim "Adoracja Mistycznego Baranka" namalowanym przez braci Huberta i Jana van Eycków. Następnie przejedziemy do Brugi nazywanej też „Flamandzką Wenecją” pełną kanałów i urokliwych barokowych uliczek. Spacer po mieście, wizyta na Starym Mieście i zwiedzanie: Onze Lieve Vrouwekerk –kościół z najwyższą wieżą w Belgii, Markt – rynek z dzwonnicą Belfort, Ratusz. Odwiedzimy XII wieczną Bazylikę Św. Krwi zbudowaną jako kaplica władców Flandrii i miejsce przechowywania relikwii będącej podobno Krwią Chrystusa przywiezioną z Ziemi Świętej. Wieczorne zwiedzanie Antwerpii , flandryjskiego miasta nad Skaldą. Zwiedzanie Steen- fragmentu XI w. fortyfikacji, Grote Markt z ratuszem oraz fontanną Brabo, XVI wieczne domy cechowe oraz Onze Lieve Vrouwe Kathedraal największej gotyckiej katedry w Belgii ze wspaniałymi dziełami Rubensa ( z zewnątrz ).

Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w okolicach Bredy ( Holandia )

 

DZIEŃ 4:

Śniadanie, krótkie zwiedzanie Bredy – najbardziej polskiego z holenderskich miast, o którym mówi się często - najładniejsze miasto Brabancji Północnej. W programie spacer po centrum, odwiedzimy kościółek św. Joosta, Grote Kerk ( symbol miasta ), przejedziemy na honorowy, wojskowy cmentarz Polskich Żołnierzy,którzy wyzwolili Bredę z rąk okupanta hitlerowskiego, którzy spoczywają tam razem ze swoim dowódcą generałem Maczkiem.

Zamiast Bredy można odwiedzić Kinderdijk, gdzie podziwiać można 19 zabytkowych wiatraków. To miejsce idealnie ilustruje, iż Holandia położona jest poniżej poziomu morza. W tym największym skupisku wiatraków w całej Holandii i jednym z najbardziej znanych atrakcji turystycznych kraju wpisanych na listę UNESCO będą mieli Państwo okazję zwiedzić jeden z nich. Z Bredy lub Kinderdijk przejedziemy do Amsterdamu nazywanego „Wenecją Północy.” Metropolia położona jest na 90 wyspach połączonych ze sobą tysiącem mostów. Zobaczymy tutaj Pałac Królewski na Placu Dam, Westerkerk- kościół protestancki, gdzie pochowany jest Remrandt, dom Anny Frank, Bloemenmarkt ( targ kwiatowy ), gdzie przez cały rok można kupić tulipany. Odwiedzimy jedną z najbardziej znanych szlifierni diamentów. Zwiedzimy Muzeum Narodowe – Rijksmuseum z XVII-wieczną kolekcją malarstwa holenderskiego m.in. dzieła Remrandta van Rijn ( Straż nocna, Żydowska narzeczona, Autoportret), Johanesa Vermeera, Steena, Halsa lub też zwiedzanie Muzeum Vincenta Van Gogha aktualnie znajduje się tam ponad 200 obrazów mistrza, 500 jego rysunków i 700 listów. Jest to największa taka kolekcja na świecie. Będziemy też mieli okazję podziwiać to wyjątkowe miasto z pokładu statku wycieczkowego w czasie rejsu po Amsterdamskich kanałach. Wieczorem pospacerować można po DeWallen dzielnicy czerwonych latarni "red light district"( miejsce nocnych uciech ).

Obiadokolacja .Powrót do autokaru i nocny wyjazd z Amsterdamu, ok. 20.00 -22.00.

 

DZIEŃ 5:

Nocny przejazd przez Holandię, Niemcy do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach przedpołudniowych.

 

Cena : od 1030 pln/os

 

 

Świadczenie zawarte w cenie:

 • zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu **/*** , pokoje 2 ,3 os z łazienkami
 • transport autokarem LUX
 • wyżywienie : 2 śniadania, 3 obiadokolacje
 • opieka pilota przewodnika
 • ubezpieczenie KL , NNW

 

Cena nie zawiera :

 • systemu tour- guide
 • obligatoryjnej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • biletów wstępu:
  • Rijksmuseum - 17,50 euro od osoby,
  • Muzeum Van Gogha - 17,00 euro od osoby,
  • Rejs po Amsterdamskich kanałach - 10,00 euro od osoby,
  • Atomium - 11 euro od osoby,
  • Katedra Św. Bawona - kaplica - 5 euro od osoby,

 

W celu zamówienia lub informacji prosimy o kontakt telefoniczny:
61 852 4706, 61 851 8191
lub mailowy: poczta@travelteam.pl
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług
Biura
podróży
Newsletter
Informacje
Polecamy
Biura podróży
Obsługa płatności on-oline:
Opublikowane na stronach travelteam.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumienu przepisów kodeksu cywilnego.
Copyright by KSI Media 2013. All rights reserved.
Biuro Podróży Travel Team, Biuro podróży Poznań. Oferujemy wakacje w Egipcie, wakacje w Grecji, wakacje w Tunezji, wakacje w Maroku, Wakacje we Włoszech. Nasza specjaloność to wakacje Egipt, wakacje Maroko, wakacje Grecja, wakacje Bułgaria,wakacje Tunezja,wakacje Turcja, a także oferty last minute, wczasy last minute, wakacje last minute, Wakacje w Bułgarii, Kolonie dla dzieci, obozy młodzieżowe, wyjazdy pod żagle, wakacje pod żaglami, wczasy na żaglach, wczasy w Tunezji, Wczasy w Egipcie, Wczasy w Turcji, Wakacje w Turcji, wyjazdy narciarskie, wyjazdy na narty. Jesteśmy doświadczonym biurem podróży posiadamy w swojej ofercie imprezy kulturalne, imprezy sportowe, koncerty, wyjazdy integracyjne, ofertę dla firm, wyjazdy dla aktywnych, hotele i oferty spa, pobyty w hotelah spa.