Biuro podróży
Google+
606 366 806
Ziemia Święta 5 dni

PIELGRZYMKI do IZRAELA

Jerozolima jest największym miastem współczesnego Izraela i chyba najważniejszym miastem Ziemi Świętej. To tutaj rozgrywały się ongiś wydarzenia, które zmieniły historię świata i dużej części ludzkości. Wiele o Jerozolimie można dowiedzieć się już w Starym Testamencie. To tutaj król Salomon zbudował swoją słynną świątynię. Miasto ma wielowiekową, burzliwą historię i stanowi centralny punkt dla judaizmu i chrześcijaństwa, a także jest ważnym miejscem dla wyznawców islamu. Z uwagi na postać Jezusa Chrystusa, miasto to jest odwiedzane przez niezliczone rzesze pątników chcących poznać miejsca, gdzie przez większą część życia mieszkał i nauczał Syn Boży. Nasze biuro organizując pielgrzymki do Jerozolimy, wychodzi naprzeciw olbrzymiemu zainteresowaniu, jakim te wyprawy cieszą się wśród wiernych w naszym kraju. Izrael to cel każdej wycieczki pielgrzymkowej również dlatego, że na jego terenie znajdują się także inne, oprócz Jerozolimy, miasta związane z Jezusem Chrystusem, chociażby Betlejem czy Nazaret.

 

Dzień 1.

Ben Gurion - Betlejem - Ein Karem
Przylot na lotnisko Ben Gurion i transfer do hotelu w Betlejem, odpoczynek  a następnie śniadanie. Zaczniemy od wizyty w Betlejem w Bazylice Narodzenia Pańskiego, stamtąd przejdziemy do Groty Mlecznej, a następnie przejazd na Pole Pasterzy. Po południu przejdziemy do Ein Karem odwiedzić Kościół Nawiedzenia św. Elżbiety w miejscu spotkania dwu świętych kobiet - Maryi i Elżbiety oraz kościół Jana Chrzciciela w miejscu domu św. Elżbiety i Zachariasza. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

 

Dzień 2.

Betlejem - Nazaret - Kana Galilejska – Miejsca nauczania w Galilei

Po śniadaniu, wcześnie rano transfer do Nazaretu, wizyta w Bazylice Zwiastowania oraz domu Świętej Rodziny - w kościele św. Józefa.  Następnie wizyta w Kanie Galilejskiej - w kościele Pierwszego Cudu. Później udamy się nad Jezioro Genezaret gdzie nawiedzimy kościół sw. Piotra w Kafarnaum, następnie przejdziemy do Tabgha gdzie znajduje się kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz kościoł Prymatu św. Piotra.
Pojedziemy także na Górę Kazania gdzie znajduje sie kościół Ośmiu Błogosławieństw. Następnie powrót do Betlejem, kolacja i nocleg.

 

Dzień 3.

Betlejem - Góra Oliwna - Góra Syjon
Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną skąd roztacza się  panoramiczny widok na Stare Miasto Jerozolimy. Na Górze Oliwnej odwiedzimy kościół  Pater Noster - Ojcze Nasz, kaplicę Dominus Flevit - Pan Zapłakał oraz Bazylikę Narodów w ogrodach Getsemani. Następnie przejdziemy do Góry Syjon. Tutaj odwiedzimy kompleks Wieczernika - salę Ostatniej Wieczerzy oraz kościół Zaśnięcia Najswiętszej Maryi Panny a także kościół sw. Piotra Galicantu. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja i nocleg.

 

Dzień 4.

Stare miasto w Jerozolimie
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie. Odwiedzimy kościół św. Anny  - w miejscu sadzawki Owczej - Betesda. Następnie przejdziemy Drogą Krzyżową - VIa Dolorosa, która kończy się wizytą w Bazylice Grobu Bożego gdzie nawiedzimy Golgotę i Grób Boży. Na koniec zobaczymy również  Ścianę Płaczu - miejsce najświętsze dla Żydów.

Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja i nocleg.

 

Dzień 5.

Bethany - Jericho - Qumran - Morze Martwe
Po śniadaniu wyruszamy do Betanii, aby odwiedzić kościół Marii i Marty oraz grób Łazarza. Następnie przejdziemy do Jerycha - najstarszgo miasta na Ziemii gdzie według Ewangelii znajduje się Sykomora Zacheusza a następnie znajdziemy się w punkcie widokowym z którego zobaczymy Górę Kuszenia i Klasztor Kwarantanny w miejscu gdzie Jezus spędził 40 dni na Pustyni i gdzie miały miejsce kuszenia przez szatana.

Naszą drogę kontynuujemy do Rzeki Jordan w miejscu chrztu Jana Chrzciciela a potem nad Morze Martwe gdzie będie możliwość kąpieli i odpoczynku na plaży.  

Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja i nocleg.

 

Dzień 6.

Betlejem - Lotnisko Ben Gurion
Zbiórka godz. 4:00, kawa, herbata, transfer na lotnisko Ben Gurion

 

Cena 2350 zł

 

Cena zwiera:

 • 5 noclegów, hotel ***

 • Wyżywienie: 5 x śniadania, 5 x obiadokolacja

 • Ubezpieczenie NNW i KL

 • Bilet lotniczy Warszawa – Tel Aviv – Warszawa

 • Transfer na i z lotniska w Polsce

 • Opieka przewodnika

 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wg programu

 

 

Cena nie zawiera:

 • Rezerwacji mszy świętych,

 • dodatkowych napojów do obiadokolacji

 • dodatkowych ubezpieczeń: od chorób przewlekłych, od rezygnacji

 • dopłata do pokoju jednoosobowego - 100 $/os.

 • opłaty za lokalnego przewodnika , napiwków -25 $

 • opłaty za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny- 10zł/os

 

 

UWAGA!

Każda osoba musi posiadać ważny i niezniszczony paszport – ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wylotu (oraz kserokopię strony ewidencyjnej paszportu, na wszelki wypadek).

 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług.

 

Pielgrzymki do Izraela, do Ziemi Świętej są jedyne w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską. Jest wyrazem solidarności z franciszkanami - opiekunami Miejsc Świętych oraz z lokalnym Kościołem w Jerozolimie.

Pielgrzymki do Izraela, Ziemia Święta, Jerozolima, Nazaret, Betlejem, Kana Galilejska, Góra Oliwna, Góra Syjon, Bethany,  Jericho, Qumran, Morze Martwe, Tel Awiw.

W celu zamówienia lub informacji prosimy o kontakt telefoniczny:
61 852 4706, 61 851 8191
lub mailowy: poczta@travelteam.pl
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług
Biura
podróży
Newsletter
Informacje
Polecamy
Biura podróży
Obsługa płatności on-oline:
Opublikowane na stronach travelteam.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumienu przepisów kodeksu cywilnego.
Copyright by KSI Media 2013. All rights reserved.
Biuro Podróży Travel Team, Biuro podróży Poznań. Oferujemy wakacje w Egipcie, wakacje w Grecji, wakacje w Tunezji, wakacje w Maroku, Wakacje we Włoszech. Nasza specjaloność to wakacje Egipt, wakacje Maroko, wakacje Grecja, wakacje Bułgaria,wakacje Tunezja,wakacje Turcja, a także oferty last minute, wczasy last minute, wakacje last minute, Wakacje w Bułgarii, Kolonie dla dzieci, obozy młodzieżowe, wyjazdy pod żagle, wakacje pod żaglami, wczasy na żaglach, wczasy w Tunezji, Wczasy w Egipcie, Wczasy w Turcji, Wakacje w Turcji, wyjazdy narciarskie, wyjazdy na narty. Jesteśmy doświadczonym biurem podróży posiadamy w swojej ofercie imprezy kulturalne, imprezy sportowe, koncerty, wyjazdy integracyjne, ofertę dla firm, wyjazdy dla aktywnych, hotele i oferty spa, pobyty w hotelah spa.