Biuro podróży
Google+
606 366 806
Ziemia Święta 8 dni

PIELGRZYMKI do IZRAELA

Jerozolima jest największym miastem współczesnego Izraela i chyba najważniejszym miastem Ziemi Świętej. To tutaj rozgrywały się ongiś wydarzenia, które zmieniły historię świata i dużej części ludzkości. Wiele o Jerozolimie można dowiedzieć się już w Starym Testamencie. To tutaj król Salomon zbudował swoją słynną świątynię. Miasto ma wielowiekową, burzliwą historię i stanowi centralny punkt dla judaizmu i chrześcijaństwa, a także jest ważnym miejscem dla wyznawców islamu. Z uwagi na postać Jezusa Chrystusa, miasto to jest odwiedzane przez niezliczone rzesze pątników chcących poznać miejsca, gdzie przez większą część życia mieszkał i nauczał Syn Boży. Nasze biuro organizując pielgrzymki do Jerozolimy, wychodzi naprzeciw olbrzymiemu zainteresowaniu, jakim te wyprawy cieszą się wśród wiernych w naszym kraju. Izrael to cel każdej wycieczki pielgrzymkowej również dlatego, że na jego terenie znajdują się także inne, oprócz Jerozolimy, miasta związane z Jezusem Chrystusem, chociażby Betlejem czy Nazaret.

 

DZIEŃ 1.

BETLEJEM

Wylot z Polski, przylot do Tel Avivu. Przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie. Zwiedzanie Betlejem: Grota Mleczna, miejsce związane z ucieczką świętej rodziny do Egiptu kiedy Herod ogłosił Rzeź Niewiniątek. Tutaj przybywają muzułmanki i chrześcijanki aby modlić się do świętej Maryi; Bazylika Narodzenia Pańskiego, w której centralnym punktem jest Grota Narodzenia ze wspaniałą Gwiazdą Betlejemską; W dzielnicy Betlejem zwanej Beit Sahur znajdujemy kompleks franciszkański Pole Pasterzy skąd według tradycji pasterze wyruszyli do świętej Stajenki. Po południu wizyta w Ein Karem: Kościół św. Elżbiety, matki Jana Chrzciciela w miejscu spotkania dw.ch świętych Kobiet - Marii

i jej brzemiennej kuzynki. Kolacja i nocleg w Betlejem.

 

DZIEŃ 2.

GALILEA - JEZIORO GALILEJSKIE - GÓRA TABOR

Śniadanie. Zwiedzanie Galilei: Kościół Prymatu Św. Piotra, miejsce gdzie Jezus wyznaczył Piotra na swojego następcę; Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb; Tabgha, tu Jezus nakarmił 5.000 słuchających dwiema rybami i pięcioma chlebami; Kafarnaum, wspaniała świątynia zawieszona nad domem

św. Piotra i Tomasza; Góra Kazania; Kościół Ośmiu Błogosławieństw, tu Jezus daje nam wytyczne, jak postępować aby dostąpić Królestwa Niebieskiego. Rejs po Jeziorze Galilejskim, wspaniały zbiornik słodkowodny położony w depresji 200 m pm, otoczony wzgórzami Golan oraz Hittin, mekka poszukujących wypoczynku spragnionych obcowania z Jezusem żywym. Wizyta na Gorze Tabor, góra Przemienienia Pańskiego do której Jezus udał się ze swoimi uczniami. Z szczytu zapierający dech w piersiach widok na całą Dolną Galileę; Tyberiada, starożytna pamiątka sprzed 2000 lat. Kolacja

i nocleg w Nazarecie

 

DZIEŃ 3

CEZAREA – HAJFA - KANA GALILEJSKA - NAZARET

Pierwszy punkt postojowy w Cezarei Nadmorskiej: Akwedukt, wspaniała pamiątka z okresu rzymskiego w Ziemi Świętej; następnie wizyta w Hajfie, nowoczesnym mieście i największym porcie Izraela: Wizyta w kościele Stella Maris, miejsce odpoczynku proroka Eljasza; Wizyta w Bazylice Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, największej świątyni katolickiej na Ziemi Świętej ze wspaniałymi ołtarzami zewnętrznymi ukazującymi Maryję w postaciach z całego świata, wybudowanej nad Grotą Zwiastowania ukrytą w krypcie kościoła. Górny kościół, gdzie kolejne dowody umiłowania dla Najświętszej Maryi Panny, wyrażone we wspaniałych mozaikowych ołtarzach. Przejazd do Kany Galilejskiej: Kościół Cudu. To w Kanie Jezus dokonał swego pierwszego cudu, zamieniając wodę w wino podczas wesela, na którym gościł wraz z Marią i uczniami.

Powrót do Betlejem, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 4.

JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta. Droga Krzyżowa, Via Dolorosa, droga Męki Pańskiej. Zwiedzanie Bazyliki Grobu – najświętszego miejsca dla wszystkich chrześcijan, spoczynku ale przede wszystkim zmartwychwstania Pańskiego do życia wiecznego. Dzielnica żydowska z odsłoniętą przez archeologów Cardo Maximus, kolonadą miasta Aelia Capitolina, wybudowanego przez Hadriana w II w.n.e. po zburzeniu Jerozolimy z czas.w Jezusa.

Ściana Płaczu, Mur Zachodni, najświętsze miejsce wszystkich Żyd.w, pozostałe po zburzeniu II świątyni Jerozolimskiej w I w.n.e. Kolacja i nocleg w Betlejem

 

DZIEŃ 5.

JEROZOLIMA

Śniadanie. G.ra Syjonu, Sala Ostatniej Wieczerzy, wieczerzy Paschalnej a zarazem miejsce pierwszej eucharystii oraz kości.ł Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, nazywany Hagia Syjon, Matka Kościoła. Na tym wzniesieniu Starego Miasta w Jerozolimie znajduje się r.wnież kompleks klasztorny z kościołem Św. Piotra in Galicantu – w miejscu gdzie archeolodzy umiejscawiają dom Kajfasza - najwyższego kapłana Świątyni Jerozolimskiej z czas.w Jezusa. Przejazd na wzg.rza wschodniej Jerozolimy zwane G.rą Oliwną – gdzie nawiedzimy świątynie wybudowane w miejscach związanych z działalnością Jezusa – kości.ł Ojcze Nasz-Pater Noster, kaplica Pan Zapłakał-Dominus Flevit, Ogrody Ogr.jca-Getsemani oraz Bazylika Narod.w. Kolacja i nocleg w Betlejem

 

DZIEŃ 6.

JAFFA-TEL AVIV-JEROZOLIMA

Śniadanie. Wizyta w Betanii: kościół Łazarza wybudowany w miejscu grobu z którego Jezus wskrzesił swojego przyjaciela. Zwiedzanie Jaffa, starożytnego portu, wybudowanego przez Jafeta syna Noego po tym jak opadły wody wielkiego potopu. To stąd wyruszył w morze Jonasz kiedy chciał umknąć przed spełnieniem woli Boga. Tu zamieszkał Napoleon Bonaparte i św. Ludwik podczas swojej krucjaty. Miasto, uznawane za jedno z najstarszych na ziemi zachowało swój biblijny klimat; Kościół św. Piotra w miejscu skąd Bóg nakazał mu wyruszyć w świat aby nauczał nie Żydów.

Tel Aviv. Miasto, które nigdy nie śpi, które żyje codziennością i przyziemnymi przyjemnościami. Jedno z najmłodszych miast Izraela, a jednak jego starówka znalazła się na liście zabytków UNESCO. Spacer po mieście. Przejazd przez nową część Jerozolimy: Kneset-Parlament Izraela, ogród 1000 róż, Menora-rzeźba usytuowana przed Knesetem przedstawiająca symbol Izraela siedmioramienny świecznik. Na koniec zatrzymamy się raz jeszcze na Starym Mieście z możliwością spędzenia tam czasu własnego. Kolacja i nocleg w Betlejem.

 

DZIEŃ 7

BETANIA - RZEKA JORDAN - MORZE MARTWE - JERYCHO

Wykwaterowanie, po śniadaniu wyjazd w kierunku południowym poprzez Dolinę rzeki Jordan. Po drodze wizyta w miejscu chrztu Zbawiciela dokonanego przez Jana Chrzciciela. Niepowtarzalna możliwość odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego w nurcie świętej rzeki. Przejazd nad Morze Martwe na kąpiel. Wizyta w Jerychu, najstarszym mieście świata, zwanym miastem tysiąca palm, pięknie położonym w największej oazie Brzegu Zachodniego Jordanu. Panorama na Górę Kuszenia. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Betlejem.

 

DZIEŃ 8.

WYLOT DO POLSKI

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko, wylot do Polski.

 

Dla komfortu grupy kolejność zwiedzanych miejsc może zostać zmieniona.

 

Cena 2990.00 zł plus 100$

 

Cena zwiera:

 • 7 noclegów, hotel ***

 • Wyżywienie: 7 x śniadania, 7 x obiadokolacja

 • Ubezpieczenie NNW i KL

 • Bilet lotniczy Warszawa – Tel Aviv – Warszawa

 • Transfer na i z lotniska w Polsce

 • Opieka przewodnika

 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wg programu

 

Cena nie zawiera:

 • Rezerwacji mszy świętych,

 • dodatkowych napojów do obiadokolacji

 • dodatkowych ubezpieczeń: od chorób przewlekłych, od rezygnacji

 • dopłata do pokoju jednoosobowego - 140 $/os.

 • opłaty za lokalnego przewodnika , napiwków -100$/os.

 • opłaty za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny- 10zł/os

 

Pielgrzymki do Izraela, do Ziemi Świętej są jedyne w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską. Jest wyrazem solidarności z franciszkanami - opiekunami Miejsc Świętych oraz z lokalnym Kościołem w Jerozolimie.

Pielgrzymki do Izraela, Ziemia Święta, Jerozolima, Nazaret, Betlejem, Kana Galilejska, Góra Oliwna, Góra Syjon, Bethany,  Jericho, Qumran, Morze Martwe, Tel Awiw

W celu zamówienia lub informacji prosimy o kontakt telefoniczny:
61 852 4706, 61 851 8191
lub mailowy: poczta@travelteam.pl
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług
Biura
podróży
Newsletter
Informacje
Polecamy
Biura podróży
Obsługa płatności on-oline:
Opublikowane na stronach travelteam.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumienu przepisów kodeksu cywilnego.
Copyright by KSI Media 2013. All rights reserved.
Biuro Podróży Travel Team, Biuro podróży Poznań. Oferujemy wakacje w Egipcie, wakacje w Grecji, wakacje w Tunezji, wakacje w Maroku, Wakacje we Włoszech. Nasza specjaloność to wakacje Egipt, wakacje Maroko, wakacje Grecja, wakacje Bułgaria,wakacje Tunezja,wakacje Turcja, a także oferty last minute, wczasy last minute, wakacje last minute, Wakacje w Bułgarii, Kolonie dla dzieci, obozy młodzieżowe, wyjazdy pod żagle, wakacje pod żaglami, wczasy na żaglach, wczasy w Tunezji, Wczasy w Egipcie, Wczasy w Turcji, Wakacje w Turcji, wyjazdy narciarskie, wyjazdy na narty. Jesteśmy doświadczonym biurem podróży posiadamy w swojej ofercie imprezy kulturalne, imprezy sportowe, koncerty, wyjazdy integracyjne, ofertę dla firm, wyjazdy dla aktywnych, hotele i oferty spa, pobyty w hotelah spa.