Biuro podróży
Google+
606 366 806

Azory 10 Dni

do schowka
zapytaj o ofertę
Długość pobytu: 10 dni Zmień
Wylot z: Warszawa Zmień
Termin wylotu: 15.09.2022 / czw. Zmień
Termin powrotu: 24.09.2022 / sob.
Transport: samolot Zmień
Wyżywienie: Według programu Zmień
Pokój:
Pokój dwuosobowy
Operator: Prestige Tours Zmień
Liczba dor. / dzieci: 2 / 0 Zmień
Cena za osobę dorosłą:
11 528 PLN
Kliknij " Dalej " a system sprawdzi
dostępność terminu oraz
cenę całkowitą
(jeżeli termin będzie dostępny)
Udostępnij:
Opis oferty
Pozostałe terminy
Mapa
Ocena i opinie
Podobne oferty
***
Portugalia/Azory

Tytuł wycieczki
AZORY 10 DNI
Główne atrakcje
* Wygasłe wulkany i jeziora wyspy So Miguel
* Wulkan Montanha do Pico, najwyższa góra Portugalii
* Kąpiel w gorących źródłach
* Malownicze klify oceaniczne i czarne plaże
* Krajobraz winnic wyspy Pico wpisany na UNESCO
* Ponta Delgada - stolica Azorów
* Zabytkowe, urokliwe miasteczka
* Najpiękniejsze wodospady
* Rejs na wyspę Faial
* Obserwacja wielorybów
O wycieczce
Przedstawiamy propozycję niezwykłej wycieczki objazdowej na Azory, czyli na daleki wyspiarski kraniec Europy leżący w połowie drogi między Polską i USA. Wprawdzie na archipelag ludzie trafiali już w starożytności, to dopiero Portugalczycy skolonizowali wyspy i odcisnęli na nich piętno swojej ciekawej kultury.

Zapraszamy do prawdziwego tygla kultur, kolorów, smaków i dźwięków - na odległe, pełne zieleni Azory szczycące się najładniejszymi na świecie zielonymi krajobrazami z jeziorami i stożkami wulkanów oraz jedyną w Europie plantacją herbaty. Trafimy do białych, urokliwych miasteczek, na dzikie plaże, do gorących źródeł i pod piękne wodospady. Podczas wycieczki objazdowej na Azorach niejednokrotnie odczujemy egzotykę tych wysp, choć formalnie należą one do europejskiej Portugalii.

Wycieczkę można określić jako łatwą i komfortową. Śpimy w dobrych hotelach i wygodnie podróżujemy nie pokonując dużych odległości.

Wyjazd przyniesie nam też wrażenia kulinarne. Będzie okazja do skosztowania specjałów takich jak: zielony rosół" (caldo verde), słynne ciasteczka pastéis de nata czy przynajmniej kilka z 365 dań z dorsza (bacalhau) jakie tylko Portugalczycy potrafią przyrządzić. Tutejsza wołowina określana jako jedna z najlepszych na świecie. Nic dziwnego, szczęśliwe krowy pasą się cały rok na wspaniałych, wiecznie zielonych pastwiskach.

Mamy nadzieję, że te perełki Atlantyku, jakimi są Azory, zauroczą Was i podbiją Wasze serca. Jednym słowem będą to wakacje marzeń w krainie wiecznej zieleni.

Przy okazji wycieczki objazdowej na Azory odwiedzimy na krótko Lizbonę lub Porto, miasta które szczególnie lubimy.

Program wycieczki
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu podana zostanie w Prestige Book, który otrzyma każdy Uczestnik przed wyjazdem. Nocleg tranzytowy w Lizbonie lub w Porto.

Dzień 2
AZORY: WYSPA SO MIGUEL

Czas na zwiedzanie Lizbony lub urzekającego Porto. Lecimy na So Miguel, zieloną wyspę", największą w archipelagu słynną z urzekającego piękna. Po wylądowaniu na lotnisku Jana Pawła II w Ponta Delgada, zwiedzamy stolicę Azorów. Wizytówką miasta jest brama miejska i serce stolicy - Plac Gonçalo Velho Cabral. Przy porcie widzimy stary fort So Brás, a spacerując po starym mieście piękny kościół So Sebastio. Spacer strefą pieszą starego miasta zakończy się kolacją w jednej ze słynniejszych restauracji. Nocleg w hotelu.

Dzień 3
AZORY: WSCHÓD WYSPY SO MIGUEL
Tego dnia wyjedziemy na zwiedzanie pięknej wschodniej części wyspy. Po krótkiej podróży znajdziemy się na północny wybrzeżu, gdzie będziemy podziwiać wysokie klify. Postój w Ribeira dos Caldeies. To piękna dolina z łatwymi trasami spacerowymi. Zobaczymy wodospad o tej samej nazwie, częsty obiekt fotografowania. Droga zaprowadzi nas do położonego na krańcu wyspy miasteczka Nordeste z charakterystyczną białą zabudową. Dostrzeżemy latarnię morską Arnel na wschodnim cyplu. Część wschodniej części So Miguel pokryta jest gęstymi, wiecznie zielonymi lasami. Błękit oceanu, zieleń gór i bielejące tu i ówdzie miasteczka tworzą piękną scenerię. Dalszym celem jest miasteczko Furnas położone w gigantycznym kraterze wulkanu. Miejsce zyskało popularność dzięki gorącym źródłom. Krótki spacer po małym parku pełnym fumaroli i bulgocących wrzących źródeł. Wizyta w Parku Terra Nostra, gdzie mamy okazję do kąpieli w gorących źródłach, których temperatura dochodzi do 40 stopni C. Mamy nadzieję, że każdy zdecyduje się na kąpiel w otoczeniu egzotycznej roślinności. Siarkowa woda zabarwi nam co prawda stroje kąpielowe na żółto, jednak bez problemu spłuczemy ten barwnik po powrocie do hotelu. Po relaksie w wodach termalnych zapraszamy na obiad w iście księżycowej scenerii. W menu znajdzie się cozido, czyli regionalna potrawa na bazie warzyw i mięsa gotowana w kopcach na gorących źródłach. Po postoju w założonym w XV wieku miasteczku Vila Franca do Campo, dojazd do hotelu na odpoczynek i nocleg.

Dzień 4
AZORY: ZACHÓD WYSPY SO MIGUEL
Rano czas wolny w Ponta Delgada. Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w fakultatywnym rejsie po wodach Atlantyku w celu obserwacji i fotografowania wielorybów. Szczegółowe informacje wraz z aktualną ceną zostaną podane w Prestige Book wysyłanym przed wycieczką objazdową na Azory. W przypadku odwołania rejsu na skutek złej pogody lub nie znalezienia wieloryba, biuro zwraca opłaty za wycieczkę. Następnie podziwiamy najwyżej położone na wyspie jezioro - Lagoa do Fogo. Oglądamy nieziemskie krajobrazy z różnych punktów widokowych, wjedziemy na wysokość prawie 1000 m n.p.m. z której przy dobrej pogodzie nie tylko doskonale zobaczymy jezioro, ale też niemal całą wyspę i ocean. Przystanek w rezerwacie Caldera Velha da nam okazję do półgodzinnego spaceru. Gorące źródła, olbrzymie paprocie drzewiaste, góry i wodospad - to wszystko czeka specjalnie na nas. Ciekawym przeżyciem w dalszej części dnia będzie zwiedzanie fabryki rumu, oczywiście z degustacją. Zakup butelki azorskiego rumu jest dobrym pomysłem na prezent dla bliskich. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 5
AZORY: ZACHÓD WYSPY SO MIGUEL
Wyruszamy na zwiedzanie kaldery Sete Cidades. Z malowniczych punktów widokowych (np. Pico do Carvo, Vista do Rei) podziwiamy zapierające dech w piersiach jezioro Azul i jezioro Verde. Podczas słonecznej pogody jeziora mają intensywne niebieskie i zielone kolory, jak sugeruje portugalska nazwa. W rejonie Sete Cidades zapraszamy na krótki spacer. Przed powrotem do hotelu czeka nas jeszcze zjazd nad ocean do Ferraira. Pod potężnymi skałami powstały naturalne bazaltowe baseny, a w jeden z nich jest podgrzewany przez podwodne, gorące źródło. Kąpiel w tym miejscu jest możliwa tylko przy sprzyjających warunkach. Dzień zakończymy na rozległej plaży Mosteiros. Sceneria tu jest bajkowa, o wystające skały z hukiem rozbijają się fale. Po pięknym, choć krótkim spacerze wracamy na nocleg.

Dzień 6
AZORY: WYSPA PICO
Przelot na należącą na kolejną wyspę leżącą na trasie wycieczki objazdowej po Azorach. Jest to wyspa Pico. Wznosi się tu Montanha do Pico o wysokości 2351 m n.p.m., najwyższy szczyt Portugalii, zaliczany do Korony Europy. Tutejszy krajobraz istniejących setki lat winnic otoczonych bazaltowymi murkami został wpisany na listę UNESCO. Tego dnia udamy się na zwiedzanie stolicy wyspy - miasta Madalena, gdzie będziemy błądzić malowniczymi uliczkami starego miasta. Zobaczymy kościół de Santa Maria Madalena z charakterystycznymi bliźniaczymi wieżami, a z tarasów starego portu podziwiać piękne widoki. Nocleg w hotelu.

Dzień 7
AZORY: WYSPA PICO
Cały dzień spędzimy na Wyspie Pico. Zaraz po śniadaniu wyruszymy na eksplorację wyspy. Odwiedzimy absolutnie wyjątkowe miejsce - tzw. winnice bazaltowe. Widzimy tu charakterystyczne młyny. Są świadectwem minionej epoki, a jednocześnie miejscem, które odgrywało bardzo ważną rolę dla tutejszej ludności. Udamy się do regionu Prainha słynącego z naturalnych wytworów jakie utworzyła zastygła lawa, a także piękne domki z czarnych bloków lawy elegancko obramowane białą zaprawą. Podczas dalszej przejażdżki będzie wiele okazji do fotografowania wygasłego wulkanu Pico, na przykład znad brzegów pięknego jeziora Lagoa do Capito. Będziemy też napawać się cudownymi pejzażami z punktów widokowych w okolicy Lajes. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.

Dzień 8
AZORY: WYSPA FAIAL
Tego dnia czeka nas morska wyprawa na Wyspę Faial. Jak na wycieczkę objazdową po Azorach przystało, zwiedzimy wiele zakątków wyspy. Odwiedzimy tętniącą życiem stolicę wyspy - Horta. Znajduje się tam często uczęszczana marina, gdzie zatrzymywały się galeony podczas podróży między Europą i Ameryką. Okolice ozdabiają śliczne domki w pastelowych barwach. Nieopodal mariny zobaczymy też Fort Santa Cruz, uznany za pomnik narodowy. W zabytkowym centrum Horty ujrzymy górujący nad miastem uroczy barokowy kościół Igreja Matriz So Salvador. Znajdziemy się na azorskim końcu świata - Przylądku Capelinhos będącym najbardziej na zachód wysuniętym punktem Europy. Bez wątpienia towarzyszące nam krajobrazy pełne wulkanów sprawią, że poczujemy się niczym na Księżycu. Wszędzie wokół pełno stożków wulkanicznych, z których widać klifowe wybrzeże. Kolejne zapierające dech widoki czekają na nas nieopodal latarni Farol da Ribeirinha. Nocleg w hotelu.

Dzień 9
AZORY: WYLOT Z PICO
Po śniadaniu czas wolny w zależności od godziny wylotu. Przelot do Portugalii, nocleg tranzytowy w hotelu w Porto lub w Lizbonie.

Dzień 10
POWRÓT DO POLSKI
Kończymy wycieczkę objazdową. Z żalem opuszczamy Portugalię i po kilku godzinach lotu lądujemy na lotnisku w Warszawie.


 
Zniżki
4% ceny- dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza obowiązkową opłatą w krajach docelowych). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 6 miesięcy przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu
III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.Świadczenia
* Bilety lotnicze na całej trasie;
* Minimum 20 kg bagażu rejestrowanego/os.;
* Przejazdy wg programu (wynajęte busy z klimatyzacją);
* Rejs na trasie Pico - Faial - Pico;
* Zakwaterowanie w hotelach minimum 4* według oceny biura (pokoje 2-osobowe);
* Wyżywienie: codzienne śniadania w hotelach, podczas pobytu na Azorach codziennie drugi posiłek (lunch lub obiadokolacja)
* Wszelkie opłaty, wstępy do zwiedzanych obiektów wymienionych w programie wycieczki objazdowej po Azorach;
* Lokalne podatki i opłaty klimatyczne;
* Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;
* Opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny);
* Polski pilot
Cena nie obejmuje
 

* Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 200 EUR (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń;
* Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
* Napoje do posiłków poza śniadaniami;
* Zwyczajowe drobne napiwki;
* Ewentualna dopłata do pok. 1-osobowego (na życzenie);
* Fakultatywna wycieczka na obserwację wielorybów (najlepszy okres to wiosna i lato);
* Koszty wykonania ewentualnych testów na COVID-19, jeśli będą wymagane;

 


Uwagi
Orientacyjna liczebność grupy od 6 Uczestników. Szczegółowy program i Uwagi Praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Należy posiadać ważny dowód osobisty lub paszport. Kolejność zwiedzania może ulec  zmianie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Ze względu na Covid-19 mogą pojawić się utrudnienia w realizacji programu: niektóre obiekty mogą być zamknięte, bądź niektóre restauracje mogą serwować dania na wynos. W czasie zwiedzania wysp Pico i Faial noclegi moga mieć miejsce zarówno na Wyspie Pico jak i Faial. Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.Mapa z lokalizacją dla tej oferty nie jest dostępna.
Proszę czekać trwa pobiernie danych.

Zapraszamy do rezerwacji: Biuro Podróży Travel Team Poznań
Biura
podróży
Newsletter
Informacje
Polecamy
Biura podróży
Obsługa płatności on-oline:
Opublikowane na stronach travelteam.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumienu przepisów kodeksu cywilnego.
Copyright by KSI Media 2013. All rights reserved.
Biuro Podróży Travel Team, Biuro podróży Poznań. Oferujemy wakacje w Egipcie, wakacje w Grecji, wakacje w Tunezji, wakacje w Maroku, Wakacje we Włoszech. Nasza specjaloność to wakacje Egipt, wakacje Maroko, wakacje Grecja, wakacje Bułgaria,wakacje Tunezja,wakacje Turcja, a także oferty last minute, wczasy last minute, wakacje last minute, Wakacje w Bułgarii, Kolonie dla dzieci, obozy młodzieżowe, wyjazdy pod żagle, wakacje pod żaglami, wczasy na żaglach, wczasy w Tunezji, Wczasy w Egipcie, Wczasy w Turcji, Wakacje w Turcji, wyjazdy narciarskie, wyjazdy na narty. Jesteśmy doświadczonym biurem podróży posiadamy w swojej ofercie imprezy kulturalne, imprezy sportowe, koncerty, wyjazdy integracyjne, ofertę dla firm, wyjazdy dla aktywnych, hotele i oferty spa, pobyty w hotelah spa.