Biuro podróży
Google+
606 366 806

Cuda Terytorium Polnocnego

do schowka
zapytaj o ofertę
Długość pobytu: 8 dni Zmień
Wylot z: Warszawa Zmień
Termin wylotu: 22.03.2021 / pon. Zmień
Termin powrotu: 29.03.2021 / pon.
Transport: samolot Zmień
Wyżywienie: Bez wyżywienia Zmień
Pokój:
pokoj 2-osobowy
Operator: Konsorcjum PBP Zmień
Liczba dor. / dzieci: 2 / 0 Zmień
Cena za osobę dorosłą:
7 582 PLN
Kliknij " Dalej " a system sprawdzi
dostępność terminu oraz
cenę całkowitą
(jeżeli termin będzie dostępny)
Udostępnij:
Opis oferty
Pozostałe terminy
Mapa
Ocena i opinie
Podobne oferty
Przybycie na lotnisko na 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Darwin z międzylądowaniami.
DZIEŃ 2
PRZELOT
Dzień 3
DARWIN - KAKADU NATIONAL PARK (210 km)
Po przylocie odbiór auta na lotnisku i przejazd do miejsca noclegu.
DARWIN jest rozwijającym się, nowoczesnym miastem, z tropikalnym relaksującym stylem życia, co sprawia, iż jest doskonałą bazą dla wypoczynku. Przejazd do Parku Narodowego Kakadu. Po wyjechaniu z Darwin, kierujemy się na wschód od miasta, autostradą Arnhem w kierunku Parku Narodowego Kakadu, by po niedługim czasie zatrzymać się przy wjeździe do Centrum Obsługi Turystów (Wetlands Visitors Centre). Sugerujemy przystanek nad rzeką Adelaide na opcjonalny rejs, podczas którego można zobaczyć krokodyle, skaczące ponad taflę wody. Krajobraz tworzy tu niezliczona ilość kolorowego ptactwa, mokradła i strome zbocza. Wizyta w Centrum Turystyczne Bowali, w których można uzyskać wszelkie informacje na temat parku.
Zakwaterowanie i nocleg.
DZIEŃ 4
KAKADU NATIONAL PARK
Dziś spędzimy cały dzień na zwiedzaniu Parku Narodowego Kakadu, gdzie zobaczymy między innymi YELLOW WATERS - ślepo zakończone kanały odchodzące od południowego odcinka rzeki Alligator, zlokalizowane w centrum parku, po których organizowane są rejsy. Rejsy rozpoczynają się z Gagudju Cooinda Lodge, gdzie znajduje się również Centrum Kultury Agorygenów Warradjan, dające doskonały wgląd w kulturę i sztukę Aborygenów, których wyroby można nabyć w centrum. Proponujemy 1,5 godzinny rejs po kanałach Yellow Waters, położonych na końcu potoku Jim Jim, będącego dopływem południowego odcinka rzeki Alligator. System południowej rzeki Alligator, będący największym w Parku, zawiera w sobie rozległe mokradła z kanałami rzecznymi, równiny zalewowe i rozlewiska bagienne. Rejs stwarza jedyną okazję do doświadczenia tej różnorodności i wysublimowanego piękna tego terenu wraz z jego dziką przyrodą. Zadaszone łodzie, używane są do rejsów przez cały rok, pod opieką doświadczonych przewodników. W Parku Narodowym Kakadu występuje 1/3 gatunków ptaków Australii, z czego ponad 60 gatunków ptaków na terenie jego mokradeł.
Proponujemy również zobaczyć Skałę Nourlangie i Ubirr, będących miejscami sztuki o dużym znaczeniu. Występuje tu bogactwo stylów (np. figurki Mimi), gdzie niektóre z nich datowane są na 20 tys lat, ale najbardziej uderzające są te najmłodsze, w stylu "rentgenowskim" (x-ray style). Każde dzieło sztuki związane jest z jakąś historią, która można poznać podczas wycieczki z przewodnikiem. Podczas pobytu przy Ubirr, warto wspiąć się na skalisty szczyt, by móc ujrzeć wspaniałe widoki terenu Kakadu, pobliskie bezodpływowe mokradła Arnhem i rozległe zbocza Arnhem, rozpościerające się po drugiej stronie wschodniego odcinka rzeki Alligator. Polecamy również opcjonalny lot widokowy.
DZIEŃ 5
KAKADU - KATHERINE (310 km)
Z Parku Narodowego Kakadu udamy się na południe autostradą Kakadu w kierunku Pine Creek. Po drodze będziemy miec okazję by rozkoszować się malowniczym krajobrazem rozciągającym się za oknami samochodu. Po drodze warto zatrzymać się przy wodospadach Edith. Wieczorem przyjazd do Katherine.
Zakwaterowanie i nocleg.
DZIEŃ 6
KATHERINE
Rankiem czeka nas dwugodzinna wycieczka - rejs wąwozami Katherine. Kompleks składa się z 13 wąwozów, którymi płyną rwące strumyki. Warto wybrać się na spływ jednym ze strumieni lub na widokowy przelot nad kompleksem. Proponujemy po południu wybrać się do Mataranki oddalonej od miasta o około 100 km, gdzie na terenie Parku Narodowego Elsey znajdują się baseny termalne. Jest to bardzo popularne miejsce kąpieli - woda w basenach ma stałą temperaturę 34 st C.
DZIEŃ 7
KATHERINE - PARK NARODOWY LITCHFIELD - JEZIORO BENNETT (455 km)
Rankiem udamy się na północ autostradą Stuart, by następnie skręcić w lewo w drogę Batchelor. Park Narodowy Litchfield jest jedną z największych i najpopularniejszych atrakcji przyrodniczych Terytorium Północnego. Znajdują się tutaj liczne źródła, strumienie i wodospady, które można nie tylko podziwiać, ale także bezpiecznie się w nich kąpać. Ponadto wyznaczone są tutaj ścieżki, zarówno na kilkunastominutowe spacery jak i wielogodzinne wyprawy. Najciekawsze atrakcje w Parku to Buley Rockhole, Wangi oraz wodospady Tolmer i Florence. Nocleg nad malowniczym Jeziorem Bennett.
Zakwaterowanie i nocleg.
DZIEŃ 8
JEZIORO BENNETT - PARK NARODOWY LITCHFIELD - DARWIN (80 km) - WARSZAWA
Rano czas wolny do wykorzystania nad jeziorem lub w Parku Narodowym Litchfield. Następnie kontynuujemy podróż autostradą Stuart do Darwin, gdzie odstawimy samochód na lotnisku lub w miejskim oddziale wypożyczalni. Transfer na lotnisko, wylot z Darwin do Warszawy.
Samochód zarezerwowany jest do następnego dnia i powinien być oddany o tej samej porze, o której odbierany był pierwszego dnia aby uniknąć dodatkowych opłat.
DZIEŃ 9
WARSZAWA
Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.
Przykładowe hotele na trasie
Hotele Standardowe
Dzień/miejsce/hotel
1/Kakadu/Mercure Kakadu Crocodile Hotel, Superior
2/Kakadu/Mercure Kakadu Crocodile Hotel, Superior
3/Katherine/Ibis Styles Katherine, Deluxe
4/Katherine/Ibis Styles Katherine, Deluxe
5/Batchelor/Litchfield Motel, Standard
CENA ZAWIERA
zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, 1,5-godzinny rejs po Yellow Waters, 2-godzinny rejs po Wąwozie Katherine, wynajęcie samochodu z grupy D na 5 dni - Toyota Corolla Sedan lub podobny (z nielimitowanym przejazdem w km, 4 drzwiowy, automatyczna skrzynia biegów), ubezpieczenie samochodu CRF/LDW, GPS, opłatę rejestracyjną samochodu, opłaty administracyjne, ubezpieczenie ŚWIAT MultiTravel KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR, BP 400 EUR, obligatoryjną składkę na turystyczny fundusz gwarancyjny 13 zł/osoba, obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 zł/osoba.
CENA NIE ZAWIERA
biletu lotniczego Warszawa - Darwin - Warszawa w kwocie 4700 zł/osoba z bagażem rejestrowanym, wyżywienia, wizy wjazdowej do Australii, wydatków własnych, kosztów paliwa, dodatkowego ubezpieczenia samochodu (możliwość zakupu na miejscu), opłat dodatkowych płatnych przy wynajęciu samochodu na lotnisku, atrakcji opcjonalnych - lotu widokowego nad Jabiru; wszelkich świadczeń nie ujętych w punkcie "cena zawiera".
UWAGI
1. Przy wjazdach do Australii wymagana jest wiza. Konsorcjum.pl pośredniczy w jej załatwianiu (koszt 100 PLN/ os.). Wymagane dokumenty to wypełniony formularz wizowy i skan strony ze zdjęciem z paszportu, ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Po więcej informacji dotyczących pośrednictwa wizowego zapraszamy www.wizowanie.com
2. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku nie dostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą
3. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" (najczęściej jest to okres "letniej przerwy wakacyjnej") obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot, które wymagają wcześniejszego potwierdzenia),
4. Wylot możliwy jest w dowolnej dacie oraz z dowolnego portu lotniczego, również zagranicznego (do indywidualnej kalkulacji)
5. Możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +3,2% wartości imprezy (należy zgłosić w ciągu 24h od dnia podpisania umowy)
6. Niniejsza oferta wymaga potwierdzenia po dokonaniu wpłaty zaliczki. Organizator potwierdza lub anuluje założoną rezerwację w ciągu 48 h (tylko w dni robocze pon-pt 10-18). W przypadku braku potwierdzenia ze strony organizatora zwrot 100% wpłaty.
7. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.
8. Przed wyjazdem prosimy sprawdzić aktualne warunki wjazdowe na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych danego kraju.
WARUNKI WJAZDOWE
COVID-2019
Aktualnie obowiązuje zakaz wjazdu dla obywateli polskich.
Do odwołania zawieszone są bezpośrednie połączenia lotnicze między Polską a Armenią.
Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.
Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.
Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia
W związku z pandemią koronawirusa (SARS-CoV-2), tymczasowym zakazem wjazdu na terytorium Australii zostali objęci wszyscy cudzoziemcy (w tym obywatele Polski). Powyższe ograniczenie nie dotyczy osób będących jednocześnie obywatelami Australii lub posiadaczami prawa stałego pobytu w Australii, jak również członkami ich najbliższych rodzin. Inne osoby mogą wjechać na terytorium Australii jedynie w wyjątkowych, szczególnie uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym uzyskaniu zgody australijskiej straży granicznej (Australian Border Force).
Osoby przyjeżdżające na terytorium Australii zobowiązane są do odbycia 14-dniowej płatnej kwarantanny w miejscu wyznaczonym przez władze australijskie.
Informacje nt. tranzytu przez Australię na stronier covid19.homeaffairs.gov.au/transiting-australia.
Granice Australii pozostaną zamknięte do odwołania. Nie jest planowane ich otwarcie w 2020 r.
Obywatele polscy wybierający się na wakacje do Australii na okres nie dłuższy niż 3 miesiące, zobowiązani są do posiadania wizy, o którą aplikować można poprzez naszą platformę. Potwierdzenie uzyskania wizy otrzymuje się poprzez e-mail. Paszport musi być ważny na cały okres pobytu w Australii, ale nie krócej niż 6 miesięcy.
Wymagane dokumenty do wizy
1. wypełniony wniosek (do pobrania ze strony wizowanie.com)
2. skan paszportu
3. Formularz do wizy australijskiej e-Visitor (e651) bezpłatnie
Koszt pośrednictwa 100 PLN /os.
Czas oczekiwania 1-7 dni roboczych
Ważność wizy 1 rok, wielokrotnego wjazdu, maksymalnie do 90 dni jednostajnego pobytu
Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.
UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO
GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.
Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba
Mapa z lokalizacją dla tej oferty nie jest dostępna.
Proszę czekać trwa pobiernie danych.

Zapraszamy do rezerwacji: Biuro Podróży Travel Team Poznań
Biura
podróży
Newsletter
Informacje
Polecamy
Biura podróży
Obsługa płatności on-oline:
Opublikowane na stronach travelteam.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumienu przepisów kodeksu cywilnego.
Copyright by KSI Media 2013. All rights reserved.
Biuro Podróży Travel Team, Biuro podróży Poznań. Oferujemy wakacje w Egipcie, wakacje w Grecji, wakacje w Tunezji, wakacje w Maroku, Wakacje we Włoszech. Nasza specjaloność to wakacje Egipt, wakacje Maroko, wakacje Grecja, wakacje Bułgaria,wakacje Tunezja,wakacje Turcja, a także oferty last minute, wczasy last minute, wakacje last minute, Wakacje w Bułgarii, Kolonie dla dzieci, obozy młodzieżowe, wyjazdy pod żagle, wakacje pod żaglami, wczasy na żaglach, wczasy w Tunezji, Wczasy w Egipcie, Wczasy w Turcji, Wakacje w Turcji, wyjazdy narciarskie, wyjazdy na narty. Jesteśmy doświadczonym biurem podróży posiadamy w swojej ofercie imprezy kulturalne, imprezy sportowe, koncerty, wyjazdy integracyjne, ofertę dla firm, wyjazdy dla aktywnych, hotele i oferty spa, pobyty w hotelah spa.