Biuro podróży
Google+
606 366 806

Irak (iracki Kurdystan) 8 Dni

do schowka
zapytaj o ofertę
Długość pobytu: 8 dni Zmień
Wylot z: Warszawa Zmień
Termin wylotu: 18.10.2022 / wt. Zmień
Termin powrotu: 25.10.2022 / wt.
Transport: samolot Zmień
Wyżywienie: Według programu Zmień
Pokój:
Pokój dwuosobowy
Operator: Prestige Tours Zmień
Liczba dor. / dzieci: 2 / 0 Zmień
Cena za osobę dorosłą:
10 618 PLN
Kliknij " Dalej " a system sprawdzi
dostępność terminu oraz
cenę całkowitą
(jeżeli termin będzie dostępny)
Udostępnij:
Opis oferty
Pozostałe terminy
Mapa
Ocena i opinie
Podobne oferty
***
Irak/IRBIL

Tytuł wycieczki
IRAK (IRACKI KURDYSTAN) 8 DNI

Główne atrakcje
* Zwiedzanie przyjaznego, choć nieuznawanego państwa
* Irbil (Hewler) - jedno z najstarszych miast świata
* Wizyta u jezydów - wyznawców tajemniczej religii
* Krajobrazy górskie i piękna przyroda
* Starożytne ślady kolebki naszej cywilizacji
* Chrześcijańskie oblicze Bliskiego Wschodu
* Zdrowa i świetna kuchnia
O wycieczce
Mamy przyjemność przedstawić nietypową, ale już sprawdzoną propozycję wycieczki do północnego Iraku, czyli kraju Kurdów, którzy stworzyli świetnie funkcjonujące i bezpieczne państwo. Choć nie jest to państwo duże i obejmuje tylko niewielką część ich ziem, Kurdowie obronili niezależność, a także ochronili wielu chrześcijan i jezydów przed okrutnymi prześladowaniami islamistów. Północny Irak to kolebka naszej cywilizacji - tu, w północnej części Mezopotamii budowali swoje państwa Sumerowie, Babilończycy, Asyryjczycy, Chaldejczycy. Tutaj pod Gaugamelą wielką, zwycięską bitwę stoczył Aleksander Macedoński z perskim królem Dariuszem III. Znając kraj, proponujemy wycieczkę po bezpiecznych i sprawdzonych miejscach. Zdziwicie się rosnącym dobrobytem kraju, inwestycjami i wysokim poziomem usług. Zapewniamy podstawowy komfort i jakość podróżowania. Wbrew nazwie Irak", nie jest to wycieczka trudna, nie przewidujemy dużego chodzenia, czy długich przejazdów. O wyjazd może pokusić się każdy, kto chce dodać na swojej mapie świata mało znany i ciekawy kraj.
Program wycieczki
Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY LUB Z KRAKOWA
Zbiórka na lotnisku w Warszawie lub w Krakowie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wyprawy. Wylot do Irbilu. Możliwy nocleg tranzytowy (w cenie wycieczki).

Dzień 2
IRBIL
Przylot do Irbil (kurdyjska nazwa miasta to Hewler). Irbil to jedno z najstarszych, wciąż zamieszkanych miast świata. Jego wiek liczy się w tysiącach, a dzisiaj stało się stolicą niezależnego kraju, choć w świetle opinii międzynarodowej należącego wciąż do Iraku. W samym środku miasta znajduje się tzw. cytadela - to serce Irbilu i miejsce osadnictwa miejskiego od tysięcy lat. Dziś trwa porządkowanie tego terenu i jego przygotowanie pod obiecujące badania archeologiczne. Jest szansa, że będzie to pierwszy obiekt Kurdystanu wpisany na listę UNESCO. Czas na bazarze, a także spacery po starych ulicach. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 3
GÓRY KURDYSTANU
Wyjazd w widniejące na horyzoncie góry, wysokości gór w Kurdystanie są znaczne, najwyższe wierzchołki przekraczają trzy tysiące metrów. Po postoju przy niewielkim zamku, zmierzamy do miejscowości Shaqlawa ze znaczną mniejszością chrześcijańską. Chrześcijanie w Iraku pojawili się już w I wieku. Największych prześladowań w historii doznali niedawno ze strony ISIS. Dzięki temu, że tereny po których podróżujemy zostały obronione przez Kurdów, zachowały się tu kościoły, cmentarze i oczywiście sami chrześcijanie. Podczas wycieczki pojedziemy m.in. do górskiej wioski Rawanduz spektakularnie położonej między dwoma kanionami. Wyjedziemy też na górę Korek z fantastyczną panoramą. Powrót na nocleg do Irbilu.

Dzień 4
ŚWIĄTYNIE JEZYDÓW I JASKINIE
Wyjazd w stronę prowincji Duhok, jednej z trzech irackich prowincji tworzących kurdyjskie państwo. Pierwszym celem są groty w Khinis z inskrypcjami i rzeźbami z VII wieku p.n.e. Wtedy była to siedziba asyryjskich królów, a płynąca stąd rzeka zaopatrywała Mosul w wodę. Miłośnicy kąpieli w rześkiej wodzie mają tutaj szansę wykazania się. Dalsza podróż do świątyń jezydów, tajemniczej i arcyciekawej grupy religijnej, która pomimo wielowiekowego prześladowania zachowała swoją wiarę. Oglądamy ich świątynie i samych jezydów przybywających tu z wielu odległych rejonów. Po tym szczególnym doświadczeniu wyjazd na nocleg do miasta Duhok, stolicy prowincji.

Dzień 5
DUHOK
Objazd szybko rozwijającego się miasta, w którym od wieków w harmonii żyli chrześcijanie, muzułmanie i jezydzi. Zaglądamy do lokalnego muzeum, w którym zgromadzono ponad tysiąc przedmiotów z różnych epok znalezionych w okolicy. Po zobaczeniu pobliskiej jaskini z pradawnymi płaskorzeźbami wyruszamy, aby odkryć piękno okolicznych gór. Zadrzewione doliny i górska sceneria są szczególnie cenione przez mieszkańców Kurdystanu, którzy nie mają wiele tego typu krajobrazów. Powrót do Duhok na nocleg.

Dzień 6
AKRE
Przejazd do Akre, starożytnego miasta założonego przez kurdyjskiego księcia 2600 lat temu. W tym pięknie położonym w górach mieście zobaczymy stare kościoły, zabytkowe domy. Zwiedzimy też starożytną cytadelę i wielką ciekawostkę - umiejscowioną w jaskini świątynię zaratustrian. Wczesnym popołudniem dojazd do Irbilu. Ponowny podjazd pod cytadelę. Spacer po dzielnicy chrześcijańskiej. Zobaczymy jeden z kościołów i przejdziemy się ulicami dzielnicy. W tym miejscu można zaopatrzyć się w whisky, a nawet wstąpić do baru z piwem, co w tej części świata nie jest częste. Nocleg w Irbil.

Dzień 7
IRBIL I WYLOT
Rano czas w Irbilu. Przejazd na lotnisko. Wylot z Irbilu i nocleg tranzytowy w Emiratach Arabskich.

Dzień 8
PRZYLOT DO POLSKI
Przylot do Warszawy lub do Krakowa.
Zniżki
4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 6 miesięcy przed wycieczką. Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu
III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazduPłatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.


Cena nie obejmuje
Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 600 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, zwyczajowe napiwki, dopłata do pokoju 1-osobowego 385 USD/os., kosztów wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19.
Świadczenia
Bilety lotnicze, bagaż (min. 20 kg), przejazdy, wycieczki wg programu, śniadania w hotelach, 2 kolacje, noclegi (pokoje 2 osobowe): hotele minimum 3* (wg oceny biura), opłaty za wstępy, zezwolenia, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż, polski pilot.
Uwagi
Orientacyjna liczba Uczestników - od 8 do 14. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem informator przedwyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. W momencie opracowania programu obszary objęte zwiedzaniem są zupełnie bezpieczne, jednak biuro zastrzega sobie zmiany w programie wynikające z aktualnej sytuacji politycznej i zagadnień związanych z bezpieczeństwem podróżowania. Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.Mapa z lokalizacją dla tej oferty nie jest dostępna.
Proszę czekać trwa pobiernie danych.

Zapraszamy do rezerwacji: Biuro Podróży Travel Team Poznań
Biura
podróży
Newsletter
Informacje
Polecamy
Biura podróży
Obsługa płatności on-oline:
Opublikowane na stronach travelteam.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumienu przepisów kodeksu cywilnego.
Copyright by KSI Media 2013. All rights reserved.
Biuro Podróży Travel Team, Biuro podróży Poznań. Oferujemy wakacje w Egipcie, wakacje w Grecji, wakacje w Tunezji, wakacje w Maroku, Wakacje we Włoszech. Nasza specjaloność to wakacje Egipt, wakacje Maroko, wakacje Grecja, wakacje Bułgaria,wakacje Tunezja,wakacje Turcja, a także oferty last minute, wczasy last minute, wakacje last minute, Wakacje w Bułgarii, Kolonie dla dzieci, obozy młodzieżowe, wyjazdy pod żagle, wakacje pod żaglami, wczasy na żaglach, wczasy w Tunezji, Wczasy w Egipcie, Wczasy w Turcji, Wakacje w Turcji, wyjazdy narciarskie, wyjazdy na narty. Jesteśmy doświadczonym biurem podróży posiadamy w swojej ofercie imprezy kulturalne, imprezy sportowe, koncerty, wyjazdy integracyjne, ofertę dla firm, wyjazdy dla aktywnych, hotele i oferty spa, pobyty w hotelah spa.