Biuro podróży
Google+
606 366 806

Islandia Grenlandia 8 Dni Lub 12 Dni

do schowka
zapytaj o ofertę
Długość pobytu: 8 dni Zmień
Wylot z: Warszawa Zmień
Termin wylotu: 24.07.2022 / nd. Zmień
Termin powrotu: 31.07.2022 / nd.
Transport: samolot Zmień
Wyżywienie: Według programu Zmień
Pokój:
pokój dwuosobowy dbl (_opcja 8 dni)
Operator: Prestige Tours Zmień
Liczba dor. / dzieci: 2 / 0 Zmień
Cena za osobę dorosłą:
10 379 PLN
Kliknij " Dalej " a system sprawdzi
dostępność terminu oraz
cenę całkowitą
(jeżeli termin będzie dostępny)
Udostępnij:
Opis oferty
Pozostałe terminy
Mapa
Ocena i opinie
Podobne oferty
***/****
Islandia/Reykjavik

Tytuł wycieczki
ISLANDIA GRENLANDIA 8 DNI LUB 12 DNI
Atrakcje
* Zwiedzanie najpiękniejszych wodospadów Islandii
* Podróż do najpiękniejszych parków narodowych Islandii
* Rejs po lodowej lagunie
* Zjawiska wulkaniczne okolicy jeziora Myvatn
* Gejzery i gorące źródła
* Poszukiwanie wielorybów
* Dzikie wybrzeża i rybackie miejscowości
* Wschodnia Grenlandia - prawdziwa Arktyka z osadami Eskimosów
* Przeloty helikopterami nad Grenlandią


O wycieczce
Podróż na Islandię jest przeznaczona dla miłośników rześkiego klimatu, surowej przyrody i pięknych krajobrazów. Ta położona na północnym Atlantyku wyspa jest miejscem, gdzie kapryśna pogoda jest na porządku dziennym. Gdy wyjdzie słońce i olśni nas piękno krajobrazu, możemy być pewni, że za chwilę przyjdą chmury. Gdy będzie padał deszcze ze śniegiem, co zdarza się nawet latem, możemy liczyć na rozpędzenie chmur przez wiejące tu często wiatry. Trzeba zachować pogodę ducha i realizować plan zwiedzania Islandii, nawet gdy pada deszcz.  Wyspa jest naprawdę warta odwiedzenia. Niezwykłe zjawiska przyrodnicze, cudne krajobrazy, potężne wodospady - to wszystko ujrzymy na własne oczy. Nasza tygodniowa wyprawa po Islandii przewiduje odwiedziny wszystkich najpiękniejszych miejsc wyspy.  Podczas zwiedzania Islandii zwykle dużo spacerujemy. Nie są to jednak trudne trasy i każdy z pewnością doskonale sobie poradzi.

Grenlandia to jeszcze inny świat, to prawdziwa i niezwykle piękna Arktyka, miejsce zaskakujące, a nawet egzotyczne. Na Grenlandii spędzamy trzy dni, gdyż jednodniowe lotnicze wypady proponowane przez niektóre biura, nie dają właściwie możliwości poznania nawet niewielkiego fragmentu tej największej wyspy świata. Grenlandia należy nie tylko do najpiękniejszych, ale i najdroższych miejsc, jak łatwo zauważyć po kosztach tej części wyprawy. Surowe piękno Islandii i Grenlandii przynosi nam wyjątkowe wrażenia natury estetycznej i spokój ducha.
Program wycieczki
Dzień 1
WYLOT
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Prestige Book", który otrzymuje każdy uczestnik wyjazdu. Podróż na Islandię do jej stolicy, Reykjaviku. Samolot ląduje na lotnisku w Keflavik położonym 50 km od islandzkiej stolicy. Nocleg w Reykjaviku.

Dzień 2
ZŁOTY KRĄG
Zaczynamy zwiedzanie Islandii. Rano wyruszamy w najciekawsze obszary południowozachodniej części wyspy, czyli tzw. Złoty Krąg. Pierwszym etapem jest przejazd do Parku Narodowego Thingvellir. Miejsce to jest bardzo ważne dla historii Islandii, jako że tu w 930 r. po raz pierwszy zebrał się islandzki parlament Althing, który jest jedną z najstarszych instytucji parlamentarnych świata. Obszar ten jest również bardzo interesujący ze względu na budowę geologiczną. Stykają się tu dwie tektoniczne płyty - euroazjatycka i północnoamerykańska. To właśnie położeniu na styku tych płyt Islandia zawdzięcza zjawiska wulkaniczne. Następnie przejazd pod gejzer Strokkur, którego strumień sięga wysokości 20 m. Tu poczekamy cierpliwie, aż dojdzie do erupcji gejzeru, musimy przy tym uważać, by nie zmoczyć naszych aparatów fotograficznych. Obok znajduje się już dzisiaj nieaktywny Store Geysir. Dojazd do pobliskiego Gullfoss (Złotego Wodospadu), jednego z najładniejszych wodospadów Europy. Przy odrobinie szczęścia, gdy zaświeci nam słońce, pod wodospadem może ukazać się nam piękna tęcza. Powrót na nocleg do Reykjaviku.

Dzień 3
POŁUDNIOWE WYBRZEŻE
Wyjazd w podróż dookoła Islandii, drogą nr 1, która biegnie wzdłuż wybrzeża. Przy dobrej widoczności zobaczymy z daleka wulkan Hekla. W średniowieczu uważano go za wejście do piekła. Dojazd w rejon wulkanu Eyjafjallajokull, który w roku 2010 sparaliżował ruch lotniczy w Europie. Przy dobrej widoczności zatrzymamy się przy punkcie widokowym na Eyjafjallajokull. Kolejny postój przy groźnych, stromych klifach, gdzie często można zaobserwować maskonury - najpiękniejsze ptaki Islandii. Wjazd do Parku Narodowego Skaftafell. Tu wszystkich chętnych zapraszamy na pieszą wycieczkę w obrębie parku, która oczywiście nie jest przymusowa. Dojście pod Svartifoss (Czarny Wodospad), spadający z czarnych, bazaltowych skał. Zastygnięty bazalt widzimy w postaci charakterystycznych filarów o sześciokątnym przekroju. Dalsza trasa biegnie u podnóża Vatnajokull, największego lodowca Europy, który pokrywa znaczną część Islandii. Nocleg na trasie w rejonie południowego wybrzeża.

Dzień 4
WSCHODNIE FIORDY
Islandia zaprasza nas na dalszą podróż. Podziwianie Jökulsárlón - Lodowcowej Laguny, gdzie ogromne bryły odrywają się od lodowca i wpadają do jeziora, tworząc polarny krajobraz. Przejażdżka łodzią po jeziorze pełnym gór lodowych. Droga numer 1 biegnie przez pełną fiordów, malowniczą wschodnią prowincję. Przy odrobinie szczęścia szansa na obserwację ssaków morskich (fok uchatek). Przejazd przez tereny Parku Narodowego Jokulsargljufur. W końcu docieramy do Seydisfjordur, bajkowo położonego portu. Czas na kolejny, tym razem dłuższy spacer w jednej z pięknych dolin pełnej niewielkich wodospadów. Islandia to znakomity cel podróży osób miłujących przyrodę i ten piękny, kolejny dzień tego dowodzi. Nocleg we wschodniej części wyspy.

Dzień 5
DETTIFOSS I ASBYRGI
Wyprawa na Islandię przenosi się na surowy płaskowyż Jokuldalsheidi do północnej części wyspy. Podziwianie najpotężniejszego wodospadu Europy Dettifoss. Strumienie wody spływają na szerokości około stu metrów z wysokości 44 m, niosąc potężne ilości wody. Okolica jest surowa, groźna, niemal pozbawiona roślinności. Dalsza podróż do Asbyrgi, olbrzymiego amfiteatru otoczonego skałami bazaltowymi. Według staroskandynawskich mitów miejsce to powstało, gdy koń boga Odyna odcisnął tu swoje kopyto. Drzewa i osłonięte od wiatru jeziorko tworzą scenerię niepodobną do innych miejsc na Islandii. Dojazd do Husavik - urokliwej, rybackiej miejscowości. Nocleg w Husavik lub okolicach miasta.

Dzień 6
MYVATN
Zwiedzanie północnej Islandii, czyli niezwykłych okolic jeziora Myvatn, najciekawszych okolic wyspy. Spotkamy się tam z niezwykłymi zjawiskami i księżycowymi krajobrazami. Podziwianie wulkanów błotnych", miejsc o takich nazwach jak Kuchnia Diabła" oraz tzw. wulkanów pozornych i pól zastygłej lawy. Po południu opcjonalny rejs (dodatkowo płatny wg aktualnych cen, ok. 2-3 godz. na statku), którego celem jest obserwacja wielorybów odwiedzających brzegi północnej Islandii. Choć nie ma gwarancji spotkania wielorybów, szansa na to jest stosunkowo duża. Naszym grupom zdarzyło się nawet zaobserwować walenia błękitnego, który jest największym zwierzęciem na naszej planecie. Powrót na nocleg.

Dzień 7
AKUREYRI
Od rana długa podróż do Reykjaviku. Po drodze przejazd pod kolejny piękny wodospad - Godafoss. Nazwa nie przypadkowo oznacza wodospad bogów". Miejsce to ma szczególne znaczenie dla historii kraju, gdyż po triumfie chrześcijaństwa zrzucano to posążki wikińskich bogów. Przystanek w Akureyri, stolicy północnej Islandii. Spacer po tej największej miejscowości północy kraju. Zachowały się tu drewniane domy i miasteczko robi bardzo dobre wrażenie. Przejazdem przez tereny zachodniej części wyspy wracamy do stolicy. Dojazd do Reykjaviku, gdzie rozpoczęła się wyprawa na Islandię. Odwiedzamy dzielnicę portową z ciekawymi barami i restauracjami. Wprawdzie posiłki w islandzkich restauracjach nie należą do tanich, to podczas podróży na Islandię nie można nie spróbować kilku słynnych potraw. Nocleg w hotelu.

Dzień 8
REYKJAVIK I BLUE LAGOON
Spacer po centrum stolicy Islandii przez główny deptak miasta. Charakterystycznym obiektem jest nowoczesna katedra, najwyższy budynek w kraju. W tym dniu udamy się do słynnej Blue Lagoon - kąpieliska pod gołym niebem napełnionego gorącą, geotermalną wodą, które zostało utworzone między czarnymi polami lawowymi. Wymoczenie się w Blue Lagoon relaksuje i dodaje sił.  Osoby kończące wycieczkę wylatują do Warszawy. Przylot do Polski następuje w dniu następnym (9 dzień)

PRZEDŁUŻENIE O GRENLANDIĘ

Dzień 8
WYLOT NA GRENLANDIĘ
Wylot do Kulusuk, lądujemy na wschodnim, zimnym wybrzeżu Grenlandii. Jeszcze niedawno białe niedźwiedzie często odwiedzały to miejsce, o czym świadczy skóra niedźwiedzia zastrzelonego na pasie startowym. Po wylądowaniu przelot helikopterem nad górami i fiordami do Ammassalik zamieszkanym przez Inuitów (Eskimosów), którzy żyli tu nieznani dla świata jeszcze w XIX w. Inuici mieszkają już w nowoczesnych domach, ale ich część wciąż zajmuje się polowaniami i próbuje żyć tradycyjnie, urządzając zimą długie wyprawy psimi zaprzęgami. Poznawanie tej niezwykłej miejscowości, spacery. Nocleg w hotelu.

Dzień 9
DOLINA KWIATÓW
Rejs niewielką łodzią po okolicznych zatokach. Podziwianie gór lodowych o fantazyjnych kształtach. Jeśli pozwolą warunki, można dopłynąć do zamieszkanej tylko okresowo osady odwiedzanej zimą przy pomocy psich zaprzęgów. Trasa rejsu jest uzależniona od warunków na morzu. Po południu dłuższy do pobliskiej Doliny Kwiatów. Spotkamy się oko w oko z surową i niezwykle piękną przyrodą. Podczas krótkiego lata w osłoniętych dolinach pojawiają się tu i ówdzie kwiaty, rzadkość w Arktyce. Chętni na nieco dłuższą wyprawę mogą pokusić się o wejście z pilotem Prestige Tours na jeden z okolicznych szczytów, z którego doskonale widać Ammassalik i piękną zatokę, nad którą jest położony. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 10
POWRÓT NA ISLANDIĘ
Powrót helikopterem do Kulusuk. Żyjący tu Inuici są uzależnieni od zasiłków i coraz rzadziej polują na foki, co niegdyś było ich podstawowym zajęciem. Zobaczymy sanie motorowe i tradycyjne zaprzęgowe, które czekają na śnieg i możliwość ich użycia. Wylot do Reykjaviku. Czas wolny i nocleg w hotelu w Reykjaviku.

Dzień 11
PÓŁWYSEP SNFELLSNES
Przy dobrej pogodzie z Reykjaviku można zobaczyć odległy o 100 km na północny wschód wierzchołek wulkanu Snfellsjökull. Dzisiaj właśnie wybierzemy się w na całodniową wycieczkę na półwysep Snfellsnes (poza ceną wycieczki). Wyruszymy do wnętrza Ziemi" śladami słynnej powieści Juliusza Verne. Będziemy spacerować wzdłuż bazaltowych klifów sięgających do brzegu oceanu, gdzie stada ptaków wiją swoje gniazda. Malowniczymi drogami wjedziemy do
Zniżki
4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 6 miesięcy przed wycieczką. 

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu
III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazduPłatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.


Świadczenia
- Przeloty na całej trasie, w tym przeloty helikopterem (opcja Grenlandia) 
- Minimum 20 kg bagażu nadawanego/os.
- Wszelkie inne koszty transportu i koszty wycieczek wymienionych w programie
- Wyżywienie: śniadania w hotelach, kolacje na Grenlandii
- Noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelach, pensjonatach lub ośrodkach turystycznych (Grenlandia - standard ok. 3*, Islandia - ok. 3*, 2 noclegi - standard tzw. turystyczny)
- Opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie
- Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
- Opieka polskiego pilota (poza przedłużeniem o Grenlandię w przypadku grupy mniejszej niż 6 osób)

 


Cena nie obejmuje
- Obowiązkowa dopłata w krajach docelowych: 480 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń 
- Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych
- Pozostałe wyżywienie, napoje do kolacji
- Dodatkowe atrakcje wyszczególnione w programie (szczegóły będą podane w Prestige Book")
- Dopłata do pokoju 1-osobowego: 440 USD (630 USD z opcją Grenlandia)
- Dopłata do przedłużenia wyjazdu (opcja Grenlandia): 2349 USD
- Koszty wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19
Uwagi
Orientacyjna liczba Uczestników 8-18. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem, otrzymuje Prestige Book" - informator o wyjeździe. Pozostałe wyżywienie dla chętnych, również w formie wspólnych pikników, organizuje na miejscu pilot wycieczki. Na Islandię można wjechać na podstawie dowodu osobistego. Wjazd do Grenlandii wymaga ważnego paszportu przynajmniej 6 miesięcy od daty wjazdu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Biuro podróży udziela informacji dotyczących restrykcji związanych z epidemią COVID-19 i będzie informowało Uczestników wycieczki o wymaganiach dotyczących wjazdu do zwiedzanych krajów.

Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.
PRZELOTY
0
Mapa z lokalizacją dla tej oferty nie jest dostępna.
Proszę czekać trwa pobiernie danych.

Zapraszamy do rezerwacji: Biuro Podróży Travel Team Poznań
Biura
podróży
Newsletter
Informacje
Polecamy
Biura podróży
Obsługa płatności on-oline:
Opublikowane na stronach travelteam.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumienu przepisów kodeksu cywilnego.
Copyright by KSI Media 2013. All rights reserved.
Biuro Podróży Travel Team, Biuro podróży Poznań. Oferujemy wakacje w Egipcie, wakacje w Grecji, wakacje w Tunezji, wakacje w Maroku, Wakacje we Włoszech. Nasza specjaloność to wakacje Egipt, wakacje Maroko, wakacje Grecja, wakacje Bułgaria,wakacje Tunezja,wakacje Turcja, a także oferty last minute, wczasy last minute, wakacje last minute, Wakacje w Bułgarii, Kolonie dla dzieci, obozy młodzieżowe, wyjazdy pod żagle, wakacje pod żaglami, wczasy na żaglach, wczasy w Tunezji, Wczasy w Egipcie, Wczasy w Turcji, Wakacje w Turcji, wyjazdy narciarskie, wyjazdy na narty. Jesteśmy doświadczonym biurem podróży posiadamy w swojej ofercie imprezy kulturalne, imprezy sportowe, koncerty, wyjazdy integracyjne, ofertę dla firm, wyjazdy dla aktywnych, hotele i oferty spa, pobyty w hotelah spa.