Biuro podróży
Google+
606 366 806

Portugalia

do schowka
zapytaj o ofertę
Długość pobytu: 10 dni Zmień
Wylot z: Warszawa Zmień
Termin wylotu: 11.10.2022 / wt. Zmień
Termin powrotu: 20.10.2022 / czw.
Transport: samolot Zmień
Wyżywienie: Według programu Zmień
Pokój:
Operator: Logostour Zmień
Liczba dor. / dzieci: 2 / 0 Zmień
Cena za osobę dorosłą:
7 810 PLN
Kliknij " Dalej " a system sprawdzi
dostępność terminu oraz
cenę całkowitą
(jeżeli termin będzie dostępny)
Udostępnij:
Opis oferty
Pozostałe terminy
Mapa
Ocena i opinie
Podobne oferty
Kraj
PORTUGALIA
PORTUGALIA


Misterne azulejos, sentymentalna muzyka fado, wyśmienite porto i wspaniałe owoce morza. Lizbona malowniczo położona na wzgórzach u ujścia rzeki Tag – kręte uliczki, zabytkowa Alfama ze słynnym żółtym tramwajem. Uniwersytecka Coimbra i urocze Porto. Opactwo cystersów w Alcobaca, sanktuarium w Fatimie, osobliwości przyrody w Arrabida.

Dzień 1

PORTO
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Porto. Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2

PORTO
Zwiedzanie do Porto, drugiego co do wielkości miasta Portugalii. Spacer po centrum miasta – plac Praca da Liberdade, Avenida dos Aliados, wzdłuż której stoją reprezentacyjne kamienice. Zwiedzanie barokowego kościoła Sao Pedro dos Clerigos ze słynną Wieżą Kleryków, z której roztacza się piękny widok na dolinę rzeki Douro. Spacer po Starym Mieście; na trasie – katedra położona na wzgórzu Pena Ventosa, plac O Terreiro da Se z pręgierzem, Palacio da Bolsa – pałac giełdy, kościół św. Franciszka z bogatym barokowym wystrojem. Na dekorację zużyto ponad 200 kg złotego pyłu. Spacer wąskimi uliczkami portowej dzielnicy Ribeira. Na koniec wizyta w jednej ze słynnych piwnic winnych w dzielnicy Vila Nova de Gaia usytuowanej na lewym brzegu rzeki Duero. Dla chętnych wieczór z muzyką fado, która zrodziła się w Portugalii i do dziś ten gatunek muzyki wykonywany jest wyłącznie tutaj. Są to melancholijne pieśni wykonywane przy dźwiękach gitary. Nocleg w Porto.

Dzień 3

BRAGA – GUIMARAES
Wycieczka do Bragi – miasta uważanego za kolebkę chrześcijaństwa na zachodzie Półwyspu Iberyjskiego. Wizyta w najstarszej katedrze portugalskiej, pieczołowicie chroniącej pozostałości stylu romańskiego – Se de Braga. Zwiedzanie położonego w górach sanktuarium Bom Jesus do Monte, będącego symbolem Bragi. Przejazd do  Guimaraes jednego z najpiękniejszych miast północnej Portugalii. Tu w dawnych wiekach kształtowała się niezależna państwowość kraju. Spacer po historycznym centrum miasta, które do dziś zachowało swój średniowieczny charakter. Centrum miasta znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie Pałacu Książąt Braganca, rodu, z którego od 1640 roku wywodzili się królowie Portugalii. Powrót na nocleg do Porto.

Dzień 4

AVEIRO – COIMBRA
Wyjazd do Coimbry. Po drodze postój w mieście Aveiro, malowniczo poprzecinanym siecią kanałów. Rejs moliceiros, czyli długimi, kolorowymi łodziami, służącymi niegdyś do zbierania wodorostów (rejs odbędzie się tylko przy dobrej pogodzie) i degustacja ovos moles – słodyczy charakterystycznych dla regionu Aveiro. Przejazd do Coimbry. Miasto to jest najstarszym i najważniejszym ośrodkiem akademickim kraju. Zwiedzanie uniwersytetu, którego początki sięgają roku 1290. Porta Ferrea (Żelazna Brama), wiodąca na uniwersytecki dziedziniec, barokowa biblioteka Joanina – jedna z najpiękniejszych bibliotek na świecie, w której zgromadzono ponad 300 tys. książek, kościół uniwersytecki św. Michała. Spacer uliczkami starego miasta. Nocleg w Coimbrze.

Dzień 5

TOMAR – FATIMA
Przejazd z Coimbry do Tomar, gdzie znajduje się zamek templariuszy Convento de Cristo – jeden z najcenniejszych zabytków Portugalii. Stąd templariusze wyruszali na krucjaty przeciwko Maurom. Przyjazd do Fatimy. Zwiedzanie bazyliki Matki Boskiej Różańcowej w Fatimie oraz miejsc związanych z objawieniami maryjnymi. Nocleg w Fatimie.

Dzień 6

BATALHA – NAZARE – ALCOBACA – OBIDOS
Przejazd do Batalha – dominikańskiego opactwa Santa Maria da Vitoria, będącego arcydziełem portugalskiego gotyku. Chwila wytchnienia w malowniczej wiosce rybackiej Nazare. Następnie postój w miejscowości Alcobaca, leżącej u zbiegu rzek Alçoa i Baca, z imponującym opactwem cystersów Santa Maria. Wyjazd do malowniczego miasteczka Obidos, założonego jeszcze w czasach Imperium Rzymskiego. Spacer wąskimi uliczkami wzdłuż średniowiecznych murów obronnych. Powrót na nocleg do Fatimy.

Dzień 7

SETUBAL – EVORA
Przejazd do Setubal, którego początki sięgają X w. p.n.e., kiedy Fenicjanie założyli tu osadę rybacką. Spacer po starym mieście. Zwiedzanie Kościoła Jezusowego (Mosteiro de Jesus), który uważany jest za pierwszą w Portugalii budowlę wzniesioną w stylu manuelińskim (w XV w.). Przejazd do starożytnej kolonii rzymskiej – Evora, położonej na brzegu rzeki Anas w rejonie Alentejo. Spacer po historycznym centrum miasta wpisanym w całości na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Plątanina wąskich uliczek, pozostałości rzymskiej osady, architektura sakralna tworzą niepowtarzalny klimat. Nocleg w Evora.

Dzień 8

PARK NARODOWY ARRABIDA - LIZBONA
Wizyta w Parku Narodowym Arrabida, założonym w 1976 roku w celu ochrony wielu gatunków flory i fauny charakterystycznych dla łagodnego klimatu śródziemnomorskiego. Park zajmuje powierzchnię ponad 100 km kw. i oferuje przepiękne widoki na ocean oraz przybrzeżne klify. Wjazd do Lizbony słynnym mostem 25 de Abril (25. kwietnia) wzniesionym nad wodami Tagu. Krótki postój u stóp monumentalnego pomnika Cristo Rei (Chrystusa Króla). Zwiedzanie Lizbony. Na trasie eleganckie dzielnice Bairro Alto i Chiado. Spacer krętymi uliczkami starej Alfamy. Zwiedzanie pozostałości XII-wiecznego zamku św. Jerzego (Sao Jorge). Roztacza się stąd niezapomniany widok na miasto i malowniczą rzekę Tag (Tejo). Spacer Aleją Wolności, na trasie centralny plac miasta – Rossio. Nocleg w Lizbonie.

Dzień 9

LIZBONA - SINTRA - CABO DA ROCA - CASCAIS - ESTORIL - LIZBONA
Dalszy ciąg zwiedzania Lizbony. Wizyta w dawnej portowej dzielnicy miasta Belem, położonej nad rzeką Tejo. Najciekawsze obiekty to klasztor pustelników bractwa św. Hieronima z sarkofagiem odkrywcy drogi morskiej do Indii Vasco da Gamy oraz wieża Belem w charakterystycznym dla Portugalii stylu manuelińskim. W pobliżu wieży wznosi się Pomnik Odkrywców – symbol Lizbony, postawiony ku czci Portugalczyków, którzy przyczynili się do wielkich odkryć geograficznych.
Wycieczka do położonej w malowniczej okolicy miejscowości Sintra, w przeszłości letniej rezydencji królów i arystokratów portugalskich. Jest to miasto zasługujące na szczególną uwagę ze względu na zabytki najwyższej światowej klasy, jak i urokliwe położenie oraz panujący tu przyjazny mikroklimat. Zwiedzanie Palacio Nacional de Pena, wybudowanego na miejscu XVI-wiecznego klasztoru. W drodze powrotnej do Lizbony przejazd na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty skrawek Europy. Przejazd przez miejscowości wypoczynkowe Cascais i Estoril. Powrót na nocleg do Lizbony.

Dzień 10

Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.
I RATA

2000 PLN płatna przy zapisie
II RATA

płatna na 40 dni przed wyjazdem
Cena obejmuje


przelot międzynarodowy rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
przejazdy klimatyzowanym turystycznym autokarem/mikrobusem,
9 noclegów w hotelu 4*/3*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1650 PLN, 
9 śniadań, 9 kolacji,
opiekę polskiego pilota,
usługi lokalnych przewodników, 
ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż, OC).

UWAGA !


Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 13 PLN.
Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 115 EUR.
Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 EUR. 
Cena nie obejmuje napojów do posiłków.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy


Terminy

20.09 - 29.09.2022, 7790.00 PLN
11.10 - 20.10.2022, 7790.00 PLN


Mapa z lokalizacją dla tej oferty nie jest dostępna.
Proszę czekać trwa pobiernie danych.

Zapraszamy do rezerwacji: Biuro Podróży Travel Team Poznań
Biura
podróży
Newsletter
Informacje
Polecamy
Biura podróży
Obsługa płatności on-oline:
Opublikowane na stronach travelteam.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumienu przepisów kodeksu cywilnego.
Copyright by KSI Media 2013. All rights reserved.
Biuro Podróży Travel Team, Biuro podróży Poznań. Oferujemy wakacje w Egipcie, wakacje w Grecji, wakacje w Tunezji, wakacje w Maroku, Wakacje we Włoszech. Nasza specjaloność to wakacje Egipt, wakacje Maroko, wakacje Grecja, wakacje Bułgaria,wakacje Tunezja,wakacje Turcja, a także oferty last minute, wczasy last minute, wakacje last minute, Wakacje w Bułgarii, Kolonie dla dzieci, obozy młodzieżowe, wyjazdy pod żagle, wakacje pod żaglami, wczasy na żaglach, wczasy w Tunezji, Wczasy w Egipcie, Wczasy w Turcji, Wakacje w Turcji, wyjazdy narciarskie, wyjazdy na narty. Jesteśmy doświadczonym biurem podróży posiadamy w swojej ofercie imprezy kulturalne, imprezy sportowe, koncerty, wyjazdy integracyjne, ofertę dla firm, wyjazdy dla aktywnych, hotele i oferty spa, pobyty w hotelah spa.