Biuro podróży
Google+
606 366 806

Sudan 9 Dni

do schowka
zapytaj o ofertę
Długość pobytu: 9 dni Zmień
Wylot z: Warszawa Zmień
Termin wylotu: 24.11.2022 / czw. Zmień
Termin powrotu: 02.12.2022 / pt.
Transport: samolot Zmień
Wyżywienie: Według programu Zmień
Pokój:
pokój dwuosobowy pokój 2-osobowy
Operator: Prestige Tours Zmień
Liczba dor. / dzieci: 2 / 0 Zmień
Cena za osobę dorosłą:
11 302 PLN
Kliknij " Dalej " a system sprawdzi
dostępność terminu oraz
cenę całkowitą
(jeżeli termin będzie dostępny)
Udostępnij:
Opis oferty
Pozostałe terminy
Mapa
Ocena i opinie
Podobne oferty
***/****
Sudan/Sudan

Tytuł wycieczki
SUDAN 9 DNI
Główne atrakcje
* Kraj poza szlakiem w luksusowych warunkach
* Starożytne piramidy w pięknej scenerii
* Chrześcijańskie pozostałości w Nubii
* Targi, wioski i miasteczka poza szlakami
* Autentyczny taniec derwiszów
* Piękni ludzie i ciekawe ubiory
* Chartum - afrykańska metropolia

O wycieczce
Proponujemy prawdziwą perełkę - wyjazd do nieznanego, ale arcyciekawego Sudanu. Choć odwiedzany kraj nie jest bogaty, zamieszkują go ludzie piękni i dumni. Nie spotkamy się tu z nagabywaniem i żebraniem. Rządy autorytarne i tradycyjna gościnność ludności sprawiły, że miejsce to jest bezpieczne dla podróżnych. Nasze dotychczasowe grupy były traktowane w tym kraju z wielką sympatią. Sudan jest pełen nieprawdopodobnych ciekawostek związanych ze starożytną przeszłością. Znajdziemy tu egipskie piramidy, świątynie, starożytne grobowce, tysiącletnie kościoły. Od lat w Sudanie pracują polscy archeologowie, których będziemy mieć przyjmeność odwiedzić. Sudan jest ortodoksyjnym państwem islamskim, posiadanie alkoholu jest nielegalne, a na miejscu należy przestrzegać zwyczajów związanych z islamem. Wycieczka została doskonale przygotowana, a warunki podróżowania i noclegów określamy jako bardzo dobre. Podróżujemy wygodnymi samochodami terenowymi, a w miejscach noclegu spotkamy czyste pokoje, ciepłą wodę i wygodne łózka. Wyjazd jest prawdziwą przygodą, podróżą do innego świata.

Program wycieczki
Dzień 1
WYLOT
Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Prestige Book, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z Warszawy i nocleg tranzytowy.

Dzień 2
CHARTUM
Przylot do Chartumu, stolicy Sudanu. Chartum leży nad Nilem i jest stosukowo nowym miastem, które przekształciło się w XIX wieku z egipskiego garnizonu wojskowego. Po przejeździe do hotelu i zakwaterowaniu udajemy się na kolację do jednej z popularnych wśród klasy średniej restauracji. Nocleg w Chartumie.

Dzień 3
NAQA I MEROE
Podróż wzdłuż Nilu na północ. Zmierzamy do VI Katarakty Nilu. To ostatnia katarakta starożytnego Egiptu. Dzisiaj jak i w starożytności kataraktysą barierą dla żeglugi po królowej rzek. Postój w Naqa, pozostałościach starożytnego miasta nubijskiego. Zachowała się tu też późniejsza, rzymska budowla, czyli tzw. kiosk". Lunch w formie pikniku. Pod wieczór dojazd w okolice królewskiego miasta Meroe znanego przede wszystkim z zachowanych piramid. Kolacja i nocleg w hotelu namiotowym.

Dzień 4
PIRAMIDY MEROE
Udajemy się do pobliskiej wioski, by zobaczyć targ i typowy poranek mieszkańców Nubii. Na tych terenach wciąż podstawą transportu pozostają osiołki, a życie niewiele zmieniło się od czasów Mahdiego. Podróżnicy w tych okolicach należą do rzadkości i mieszkańcy nie nauczyli się jeszcze nikogo nagabywać. Zwiedzanie ruin Królewskiego Miasta Meroe, które dziś jest prawdziwym rajem dla archeologów. Nie ma miesiąca, by nie odkryto tu cennych przedmiotów. Powrót na lunch i sjestę. Popołudniespędzamy pod piramidami Meroe, których zachowało się kilkadziesiąt. To niezwykłe miejsce zamieszczone na liście UNESCO. Kolacja i nocleg w hotelu namiotowym.

Dzień 5
NURI I GÓRA BARKAL
Dalsza trasa biegnie przez pustynię Bajuda. Pustynia otoczona jest wielkim zakolem Nilu płynącego tu między IV i VI kataraktą. Czarne, bazaltowe skały nadają pustyni groźny charakter. Od czasu do czasu można dostrzec uedy, wyschnięte koryta rzek okresowych. To jedyne miejsca, gdzie dostrzeżemy roślinność. W rejonie tym można spotkać grupy nomadów nocujących w skleconych z suchych gałęzi chatkach. Ludzie ci wędrują na miejsce z wielbłądami i osłami. Po smacznym lunchu na świeżym powietrzu oglądanie niezwykłych piramid Nuri. To kompleks składający się aż z 74 piramid. Największa z nich, grobowiec króla Taharki miała ponad 40 m wysokości. W końcu wracamy nad Nil i przyjeżdżamy do Karimy, miejscowości leżącej u stóp Dżebel Barkal, pięknej góry zbudowanej z czerwonego piaskowca. Góra byłą świętym miejscem w czasach starożytnego Egiptu. Barkal przez ponad tysiąc lat stanowiła centrum religijne dla Nubijczyków. Zachowały się tu ruiny świątyni oraz traktu prowadzącego nad Nil z granitowymi głowami baranów. To święta góra dla Egipcjan, gdyż mieszkał w niej sam Amon. Oglądamy wykutą częściowo w skale świątynię Amona. Do dzisiaj znakomicie zachowały się kolory starożytnych malowideł. Zachód słońca widziany z Dżebel Barkal na długo pozostanie w pamięci. Nocleg i kolacja w hotelu w typowym nubijskim stylu.

Dzień 6
STARA DONGOLA
Wycieczka do Dongoli, ważnego miasta i stolicy Makurii, chrześcijańskiego królestwa w Nubii. Makuria przetrwała około tysiąca lat, a o jej wielkości świadczą odkrywane piękne kościoły z malowidłami. Dongolą opiekują się polscy archeologowie i być może będziemy mieć unikalną okazję porozmawiać z naszymi naukowcami. W Dongoli oglądamy też tzw. cytadelę. Lunch w formie pikniku. Po drodze podziwiamy El Kurru. To dawna nekropolia, w której zachowały się starożytne grobowce. Dostrzegamy urok pustyni wspinając się na piękne, piaszczyste wydmy. Doświadczymy ogromu Sahary, która stąd rozciąga się aż do zachodnich krańców Afryki. Powrót do hotelu i kolacja.

Dzień 7
OMDURMAN
Rano ruszamy w stronę Omdurmanu, gdzie podejdziemy pod grób Mahdiego. Ten przywódca XIX wiecznego powstania jest wciąż otoczony czcią. W tym dniu pospacerujemy po bazarach Omdurmanu, a szczególną atrakcją będzie autentyczny taniec derwiszy, którzy gromadzą się w rytualnych strojach w pobliżu jednego z meczetów. Zaopatrzeni w ciekawe fotografie derwiszy udajemy się na nocleg do Chartumu.

Dzień 8
WYLOT
Wylot z Chartumu.

Dzień 9
PRZYLOT
Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

Zniżki
4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 6 miesięcy przed wycieczką. Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu
III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazduPłatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.


Świadczenia
Bilety lotnicze na całej trasie, transport (auta 4x4), noclegi w pokojach 2 osobowych (3* lub 4*, hotel namiotowy w Sudanie, lokalne hotele w mniejszych miejscowościach), wyżywienie (śniadania w hotelach, inne posiłki wg programu - łącznie 7 posiłków); woda butelkowana, niezbędne zezwolenia na pobyt we wszystkich miejscach w Sudanie, bilety wstępów, ubezpieczenie KL, NNW bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot Prestige Tours.

Cena nie obejmuje
Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 600 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji; ubezpieczenie od chorób przewlekłych; koszt wiz i ich uzyskania wg aktualnych stawek (obecnie ok. 120 USD/os), obowiązkowa opłata dla cudzoziemców (rejestracja, opłata za fotografowanie) płatna w Sudanie wg aktualnych stawek, zwyczajowe napiwki (ok. 40 USD), ewentualna dopłaty do pok. 1-osobowego, kosztów wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19.
Uwagi
Orientacyjna liczba Uczestników - od 8 do 15 osób. Uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od powrotu z przynajmniej sześcioma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport nie może mieć jakichkolwiek śladów pobytu w Izraelu. W związku z długotrwałą procedurą wizową paszporty wraz z odpowiednią dokumentacją muszą być złożone w biurze najpóźniej 45 dni przed wyjazdem. Zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Biuro nie ponosi odpowiedzialności za decyzje administracyjne mogące wpłynąć na program wyprawy (np. odmowa zezwoleń do niektórych miejsc zawartych w programie). Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.


Mapa z lokalizacją dla tej oferty nie jest dostępna.
Proszę czekać trwa pobiernie danych.

Zapraszamy do rezerwacji: Biuro Podróży Travel Team Poznań
Biura
podróży
Newsletter
Informacje
Polecamy
Biura podróży
Obsługa płatności on-oline:
Opublikowane na stronach travelteam.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumienu przepisów kodeksu cywilnego.
Copyright by KSI Media 2013. All rights reserved.
Biuro Podróży Travel Team, Biuro podróży Poznań. Oferujemy wakacje w Egipcie, wakacje w Grecji, wakacje w Tunezji, wakacje w Maroku, Wakacje we Włoszech. Nasza specjaloność to wakacje Egipt, wakacje Maroko, wakacje Grecja, wakacje Bułgaria,wakacje Tunezja,wakacje Turcja, a także oferty last minute, wczasy last minute, wakacje last minute, Wakacje w Bułgarii, Kolonie dla dzieci, obozy młodzieżowe, wyjazdy pod żagle, wakacje pod żaglami, wczasy na żaglach, wczasy w Tunezji, Wczasy w Egipcie, Wczasy w Turcji, Wakacje w Turcji, wyjazdy narciarskie, wyjazdy na narty. Jesteśmy doświadczonym biurem podróży posiadamy w swojej ofercie imprezy kulturalne, imprezy sportowe, koncerty, wyjazdy integracyjne, ofertę dla firm, wyjazdy dla aktywnych, hotele i oferty spa, pobyty w hotelah spa.